Jakie okna trzyszbowe?

Jakie okna trzyszbowe?

Wybierając okno trzyszybowe należy upewnić się, że charakteryzuje się ono wysokim poziomem termoizolacyjności (współczynnik Uw) - oznacza to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, a nie np. samej szyby czy profilu. Im mniejszy jest współczynnik Uw, tym mniejsza jest ucieczka ciepła w sezonie grzewczym, a to pozytywnie wpływa na nasze oszczędności z tym związane. Tylko okna z trzema szybami mogą osiągnąć standard energooszczędny lub jeszcze lepszy tzn. pasywny. Ważną sprawą jest tutaj wymaganie, aby sprzedawca przedstawił należyty certyfikat, który dotyczy izolacyjności cieplnej dla całego okna (Uw), a nie wyłącznie szyby (Ug) - jest to najczęstszy chwyt stosowany przez firmy nie posiadające odpowiedniej jakości.

Oprócz optymalnego zarządzania energią okno powinno oferować możliwość mikrowentylacji (tzw. mikrouchył). Funkcja ta pozwala na wymianę powietrza pomiędzy pomieszczeniem a otoczeniem po ustawieniu klamki pod odpowiednim kątem.

Kolejnym istotnym kryterium wyboru okien trzyszybowych powinna być ich jakość. Jeśli podejmujemy decyzję o inwestycji, w bardziej zaawansowane technologicznie, a więc nieco droższe okna, warto, aby pochodziły one od sprawdzonego producenta, co zapewni ich trwałość i niezawodność. 

Jednymi z najciekawszych okien trzyszybowych dostępnych obecnie na rynku są okna Internorm wyposażone w specjalne szyby Solar +, cechujące się współczynnikiem „g” na poziomie 60% przy zestawie trzyszybowym. Okna te, dedykowane budownictwu pasywnemu, gwarantują najwyższy poziom oszczędności, jakości wykonania i estetyki.

Więcej o oknach trzyszybowych znajdziesz tutaj.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)