Jakie okna PCV?

PCV to najpopularniejszy materiał, z którego robione są współczesne okna. Wybierając polichlorek winylu należy myśleć ekonomicznie, ekologicznie i długofalowo, nie zapominając przy okazji o estetyce.

PCV to najpopularniejszy materiał, z którego robione są współczesne okna. Wybierając polichlorek winylu należy myśleć ekonomicznie, ekologicznie i długofalowo, nie zapominając przy okazji o estetyce. 

Oszczędności przez lata

Postęp technologiczny w produkcji szkła i innych elementów, z których zbudowane są okna, powoduje, że coraz częściej możemy pozwolić sobie na spore przeszklenia, nie narażając się na ucieczkę energii z pomieszczeń. Jeszcze do niedawna okna były uważane za słaby punkt w przegrodzie termicznej budynku, jednak obecnie dostępne rozwiązania powodują, że mogą mieć one porównywalne parametry termoizolacyjne do ścian.

Kupując więc okna PCV należy zwrócić uwagę na ich podstawowy, z punktu widzenia oszczędności energii, parametr, czyli wartość Uw. Symbolem tym ten oznaczamy współczynnik przenikania ciepła i im jest on mniejszy, tym mniejsza ucieczka ciepła z pomieszczeń. Najlepsze na rynku produkowane seryjnie okna, takie jak Internorm KF410, osiągają wartość Uw=0,62 W/m2K. Dla Porównania stare, zniszczone okna mogą mieć wartość nawet ponad czterokrotnie wyższą, zbliżając się do Uw=3 W/m2K. Jest więc oczywiste, jak wiele zaoszczędzimy na energii dokonując właściwego wyboru okien.

Ekologia dla przyszłych pokoleń

Straty energii to jednak nie tylko uszczerbek dla naszego portfela, ale również dla środowiska naturalnego. Każdy wyemitowany do atmosfery kilogram dwutlenku węgla przyczynia się bowiem do powstawania efektu cieplarnianego i zmiany klimatu na ziemi. Obniżając więc straty energii powodowane przez źle dobrane okna, odciskamy mniejsze piętno na naszej planecie tak, aby przyszłe pokolenia mogły się nią cieszyć przez kolejne dekady.

Jakość na lata 

Wybierając okno możemy kierować się wieloma wymiernymi wskaźnikami mówiącymi o izolacji termicznej, akustycznej czy bezpieczeństwie. Jakość i trwałość okien są jednak mniej wymierne, dlatego warto zdecydować się na producenta o bogatym doświadczeniu i międzynarodowej renomie. Warto więc zadać sobie następujące pytania: Czy producent może poszczycić się wieloletnią tradycją na arenie międzynarodowej? Czy jest liderem produkcji na wymagających rynkach Europy Zachodniej? Czy oferuje 10-letnią gwarancję na swoje wyroby? Czy dysponuje technologią pozwalającą na produkcję okien do domów pasywnych? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, możemy dokonać wyboru bez obaw o wieloletnią, bezawaryjną eksploatację wybranych okien.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności