JAKIE OKNA PCV CZY DREWNIANE?

Wybór okien zwykle nie należy do najłatwiejszych. Okna drewniane są bardzo estetyczne i wyglądają naturalnie, jednak okna PCV charakteryzują się niższą ceną. Co wybrać? Podpowiadamy poniżej.

Okna drewniane

Okna drewniane są ze względu na swoje właściwości i wygląd produktem o większej estetyce. Naturalny wygląd świetnie wpisuje się w większość projektów, nadając domom przytulny charakter. Jedną z ich podstawowych zalet jest również fakt, że spełniają funkcję naturalnych regulatorów wilgoci we wnętrzach. Co więcej, drewno jest słabym przewodnikiem ciepła, dzięki czemu zrobione z nich okna są ciepłe i – na dłuższą metę – ekonomiczne. Należy również pamiętać, że okna drewniane można malować, co pomaga w ich utrzymaniu i daje możliwość zabawy kolorem w przyszłości. Profil okien drewnianych jest również znacznie sztywniejszy od okien PCV.

 

Okna PCV

Okna PCV są przede wszystkim szczelne i relatywnie niedrogie. Niski poziom przepuszczalności powodować może jednak kłopoty z wentylacją i zwiększa ryzyko skraplania się wilgoci na szybach. Okna PCV nie należą też do ekologicznych, jednak biorąc pod uwagę, że materiał sztuczny można poddawać recyklingowi, a do produkcji okien drewnianych konieczne jest ścięcie drzewa, sprawa nie jest tak jasna, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Niska cena okien PCV oznacza jednak, że są one mniej trwałe niż ich drewniane odpowiedniki, mogące służyć nawet przez 30 lat i więcej.

 

 Sprawdź naszą ofertę!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności