Jakie okna najcieplejsze?

Zastanawiasz się nad tym jakie okna są najcieplejsze okna na rynku. Oczywiście takie, które poza świetnym parametrem posiadają certyfikat, który to potwierdza.

Rosnące ceny energii i zmiany klimatyczne wynikające z nadmiernego wykorzystania surowców kopalnych zmuszają nas do zapewnienia maksymalnej termoizolacji budowanych i modernizowanych budynków. Newralgicznym miejscem w ścianach zewnętrznych budynków są okna, przez które do otoczenia uciekać może znaczna ilość ciepła, co generuje koszty i niekorzystnie wpływa na środowisko naturalne. Dlatego należy zwrócić uwagę na izolacyjność okien i parametr Uw.

Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła okna, to parametr który określa poziom wymiany energii termicznej z otoczeniem i jest podawany W/m²K. Im mniejsza jest ta wartość, tym lepsza izolacyjność i mniejsza ucieczka ciepła.

Jakie-okna-sa-najcieplejsze-Internorm

Na poziom izolacyjności cieplnej okien wpływ ma kilka czynników. Są to m. in.:

  • rodzaj użytego szkła (dostępne na rynku specjalne szkła termoizolacyjne pozwalają znacznie obniżyć wartość współczynnika Uw)
  • liczba szyb (im więcej, tym cieplejsze okna)
  • gaz, którym wypełniona jest przestrzeń międzyszybowa (krypton izoluje najlepiej ale jest najdroższy; powietrze jest rozwiązaniem tanim, ale mało skutecznym; kompromisowym rozwiązaniem jest argon)
  • rodzaj użytych ramek dystansowych – najlepiej ramki PCV
  • jak najcieplejszy profil okienny
  • wielkość okna – im okno większe tym cieplejsze
  • prawidłowy montaż

Najcieplejszym modelem okna rynku jest okno KF410 o współczynnik przenikania ciepła Uw do 0,62 W/m2k. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności