Jakie okna montować, jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy?

Jeśli nasze okna wychodzą na ruchliwą ulicę, uciążliwe odgłosy jeżdżących samochodów, tramwajów czy autobusów oraz krzyki przechodniów, mogą skutecznie utrudnić nam wykonywanie codziennych czynności, oglądanie telewizji czy popołudniowy odpoczynek.

Jeśli nasze okna wychodzą na ruchliwą ulicę, uciążliwe odgłosy jeżdżących samochodów, tramwajów czy autobusów oraz krzyki przechodniów, mogą skutecznie utrudnić nam wykonywanie codziennych czynności, oglądanie telewizji czy popołudniowy odpoczynek. Zdrowy relaks i spokojny sen będzie możliwy tylko wtedy, gdy hałasy dobiegające z ulicy zostaną za oknem. Jak więc dobrać odpowiednią stolarkę okienną, żeby skutecznie wyciszyć nasze mieszkanie?

Dźwiękoszczelne okna

Hałas potrafi skutecznie uprzykrzyć nasze życie. Dlatego, decydując się na wymianę stolarki okiennej lub kupując okna do nowego domu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik tłumienia hałasu Rw, który w opisie technicznym okna wyrażany jest w decybelach (dB). W praktyce, im wyższa jest wartość tego współczynnika, tym lepsza jest izolacyjność akustyczna okna. Najskuteczniejsze tłumienie dźwięku zapewnią szyby o współczynniku Rw między 36 a 46 dB. Jeśli nasza okolica jest szczególnie głośna, warto o ocenę poziomu natężenia hałasu poprosić fachowców, którzy przeprowadzą specjalistyczne badania. Dzięki temu najlepiej określimy nasze rzeczywiste potrzeby.

Okna-dźwiękoszczelne_KF410_Internorm

Wybierając dźwiękoszczelne okna, warto rozważyć zakup okien zespolonych. Są to produkty nie tylko ciepłe, ale i ciche. Okna zespolone Internorm mogą uzyskać maksymalny wskaźnik Rw na poziomie 44 dB. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest odpowiedni i szczelny montaż stolarki okiennej. Najlepiej zlecić jego wykonanie profesjonalnej ekipie, dzięki czemu wyeliminujemy ryzyko powstawania mostków akustycznych w nieprawidłowo zaizolowanej przestrzeni połączenia okna ze ścianą.

Wygodne wietrzenie mieszkania

Dźwiękoszczelne okna mogą skutecznie wyciszyć nasze mieszkanie. Co jednak z wymianą zużytego powietrza i odprowadzaniem wilgoci? Naturalnym jest to, że jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy niechętnie otwieramy okna. Przeszkadza nam nie tylko hałas, ale także zanieczyszczone powietrze. W takim przypadku szczególnie ważne jest zadbanie o prawidłową wentylację pomieszczeń. Pomocne może okazać się zamontowanie nawiewników lub wybór okien z wywietrznikami wyposażonymi w wymienniki ciepła. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane osobom, które cierpią z powodu alergii. Wywietrzniki montowane w oknach Internorm można dodatkowo wyposażyć w filtry, dzięki którym będziemy mogli mieszkanie nawet w okresie wzmożonego pylenia roślin.

Podsumowując, jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, powinniśmy wybierać okna, które mają dobry współczynnik Rw. Dodatkowe wyposażenie okien, takie jak rolety zewnętrzne montowane w nadprożu, pozwolą jeszcze lepiej wyciszyć mieszkanie i umożliwią zdrowy i spokojny sen wszystkim domownikom.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności