Jakie okna kupują Niemcy?

Jakie okna kupują Niemcy?

Wśród klientów Internorm, na polskim rynku, najczęściej wybieranymi produktami są zaawansowane technologicznie i estetycznie okna drewniano-aluminiowe, a jak to wygląda na rynku niemieckim? Jakie okna cenią sobie klienci Internorm w tej części Europy? 

Najpopularniejszym oknem na rynku niemieckim z gamy produktów Internorm było dotychczas okno PVC z nakładką aluminiową model KF 300. Od początku swego bytu tj.  2006 r. okno to świetnie się sprzedawało. Internorm postanowił jednak udoskonalić swój uznany model i tak powstało okno KF 410, które jest dostępne w ofercie od roku 2012 i szybko przejęło żółtą koszulkę lidera od KF 300. Dlaczego? Produkt został unowocześniony w wielu aspektach, dzięki czemu osiąga lepsze parametry, a jego cena zmalała o 5%!

Okno PVC KF 410 firmy Internorm jest rozwinięciem wcześniejszego modelu KF300 Dimension+ i charakteryzuje się najwyższymi parametrami termoizolacyjnymi, bardzo wysoką jakością wykonania oraz wyjątkową estetyką. Dzięki potrójnemu szkleniu SOLAR+, specjalnej wkładce XPS ENERGY i ramce dystansowej ISO okno to jest najczęściej wybieranym modelem na rynku niemieckim, a obecnie dostępne jest również w Polsce.

KF 410 wyposażono w pięciokomorowy, potrójnie uszczelniany system z wkładką XPS ENERGY. Ta specjalna technologia opracowana została z myślą o zaostrzających się regulacjach związanych z energooszczędnością w Europie i jest jednym z najcieplejszych rozwiązań tego rodzaju. Głębokość szklenia okna wynosi 17 mm, szyba mocowana jest zaś do ramy w systemie Fix-O-Round, który polega na klejeniu szyby na całym obwodzie, co pozwala na uzyskanie znacznie lepszej izolacji cieplnej i akustycznej. Fix-O-Round oznacza też, że wytrzymałe i szczelne połączenie szyby z ramą idzie w parze z łatwą wymianą oszklenia dzięki specjalnie opracowanemu klejowi.

Okna KF 410 są również wyposażone w seryjnie montowane zestawy trzyszybowe SOLAR+. W porównaniu do standardowych potrójnych oszkleń, SOLAR+ przepuszcza o 20% więcej energii słonecznej, stając się tym samym dodatkowym, pasywnym źródłem energii. Co istotne, wysoka przepuszczalność energii solarnej idzie w parze z doskonałym poziomem izolacji termicznej, co pozwala na zatrzymanie ciepła we wnętrzu w chłodne dni. Dzięki zastosowaniu specjalnego oszklenia, jak i innowacyjnej budowie ramy, okno KF 410 osiąga poziom izolacji Uw=0,79 W/m2K. Tak niski współczynnik przenikania ciepła całego okna oznacza, że może ono być z powodzeniem stosowane nawet w budownictwie pasywnym.

Do niedawna tak wyjątkowe parametry i zaawansowane technologicznie rozwiązania dostępne były tylko w oknach produkowanych na zamówienie lub „pod projekt”. W przypadku okien KF 410 doskonałe wartości termoizolacyjne i akustyczne oferowane są fabrycznie, dzięki czemu dostęp do nich ma każdy klient. W połączeniu z wysokim poziomem bezpieczeństwa (WK1, WK2) oraz w pełni zakrytym ryglowaniem do czynienia mamy z jednym z najlepszych produktów w swojej klasie. To właśnie dlatego model ten jest najchętniej kupowanym oknem w Niemczech.

 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)