Jakie okna kupić do mieszkania?

Wybór okien do mieszkania to kwestia, do której powinniśmy podchodzić z dużą uwagą i ostrożnością. Zarówno ze względu na koszt, jak i na wieloletnią eksploatację, okna powinny spełniać wiele kryteriów tak, aby inwestycja była opłacalna, a mieszkańcy mogli cieszyć się komfortowymi..

Wybór okien do mieszkania to kwestia, do której powinniśmy podchodzić z dużą uwagą i ostrożnością. Zarówno ze względu na koszt, jak i na wieloletnią eksploatację, okna powinny spełniać wiele kryteriów tak, aby inwestycja była opłacalna, a mieszkańcy mogli cieszyć się komfortowymi warunkami w pomieszczeniach.

Jak jednak zidentyfikować najlepsze okno? Czym kierować się przy wyborze? Jakie parametry są najistotniejsze i co świadczy o jakości okien? Oto kilka porad, które pomogą w podjęciu decyzji.

Po pierwsze: ciepło

Przy wzrastających kosztach energii i rosnących wydatkach na inne potrzeby, oszczędności ciepła stają się kluczowe. Okna odgrywają kluczową rolę w izolacji termicznej budynku, zwłaszcza, że nawet świetnie ocieplona ściana będzie bezużyteczna, jeśli energia uciekać będzie przez źle dobrane okno. Najistotniejszym parametrem świadczącym o poziomie izolacji cieplnej jest współczynnik przenikania ciepła okna Uw, a im jest on niższy tym lepiej. Stare, zniszczone okna mogą osiągać poziom Uw=3 W/m²K, nowsze okna PCV to zwykle Uw od 1 do 2 W/m²K. Natomiast najnowsze, bardzo oszczędne okna – takie jak Internorm KF-410 o potrójnym przeszkleniu – osiągają nawet Uw=0,62 W/m²K. Tak dobre parametry powodują, że rachunki za energię są zdecydowanie niższe, a inwestycja zwraca się o wiele szybciej niż w przypadku „zwykłych” okien.

Po drugie: cisza

Coraz więcej źródeł hałasu pochodzących z ruchu drogowego, lotniczego czy placów budowy powoduje, że o ciszę w naszych mieszkaniach jest coraz trudniej. Oczywiście najskuteczniejszym sposobem jest odgrodzenia się od nadmiaru dźwięków jest zakup okien o odpowiednim poziomie izolacyjności akustycznej. Wspomniane okno Internorm stanowi bardzo dobrą barierę dla fal dźwiękowych redukując dźwięki o 34-45 dB.

Po trzecie: bezpieczeństwo

Niesłychanie istotną funkcją okien jest zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom i ich dobytkowi. I w tym przypadku współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na rezygancję z nieesteczycznych rolet antywłamaniowych. Okno Internorm KF-410 seryjnie wyposażone jest w pełni zakryte ryglowania i klasę bezpieczeństwa WK1, WK2 dzięki czemu możemy spać spokojnie.

Okno kompletne

Warto również zwrócić uwagę na inne cechy wyróżniające czołowe okna. Mogą nim być montowane w modelu Internorm KF-410 szyby SOLAR+ o najwyższej efektywności energetycznej, czy 10-letnia gwarancja udzielana przez producenta na wybrane elementy okna. 

ZOBACZ OKNO KF 410!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności