Jakie okna kupić do domu?

Jakie okna kupić do domu?

Trwałość

Okna do domu powinny być trwałe. Należy brać pod uwagę, że kolejna wymiana nastąpi za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Musimy mieć więc pewność, że do tego momentu okna pozostaną estetyczne, sprawne i szczelne. Mając więc do wyboru nieco droższe okna, dobrze jest pamiętać, że nieznacznie wyższy koszt dzisiaj, to duża oszczędność w ciągu całego okresu eksploatacji.

Estetyka

Okna, które zamontujemy w domu, muszą harmonijnie komponować się z elewacją i innymi elementami budynku niezależnie od panującej mody czy naszych zmieniających się gustów. Jeśli jednak zdecydujemy, że za kilka czy kilkanaście lat będziemy chcieli odświeżyć okna nadając im nowy kolor, wybrać należy stolarkę drewnianą, która umożliwia malowanie w przeciwieństwie do plastikowej.

Energooszczędność

Energooszczędność gwarantuje spore zyski przez lata. Niski poziom współczynnika Uw, zapewnia wysoki poziom izolacji cieplnej. Jeśli na przykład do wyboru mamy dwa okna, jedno z wartością Uw=1,4 W/m²K, a drugie 0,69 W/m²K skłaniajmy się ku temu drugiemu. Zapewni ono bowiem, że tracić będziemy znacznie mniej kosztownej energii potrzebnej do ogrzania budynku.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)