Jakie okna dobrać do salonu, w którym zaprojektowano wielkie otwory okienne

Nie od dziś wiadomo, że światło słoneczne pozytywnie wpływa na ludzkie samopoczucie – dlatego warto wpuścić go jak najwięcej do swojego salonu. Dobrym rozwiązaniem jest montaż wielkopowierzchniowych przeszkleń, lub – jeśli z salonu istnieje możliwość wyjścia na taras – dużych, przesuwanych drzwi.

Nie od dziś wiadomo, że światło słoneczne pozytywnie wpływa na ludzkie samopoczucie – dlatego warto wpuścić go jak najwięcej do swojego salonu. Dobrym rozwiązaniem jest montaż wielkopowierzchniowych przeszkleń, lub – jeśli z salonu istnieje możliwość wyjścia na taras – dużych, przesuwanych drzwi. Internorm w obu przypadkach ma wiele do zaoferowania.

Coś więcej niż okno

HX 300 Panorama to innowacyjny system okienny, którego główną zaletę stanowi nowoczesny design; dzięki możliwości całkowitego ukrycia ościeżnicy w elewacji budynku, HX 300 Panorama sprawia wrażenie dużej tafli szkła „wtopionej” w ścianę. Dzieje się tak również za sprawą opracowanej przez Internorm technologii łączenia szkła ze szkłem: trzy szyby stosowane w modelu Panorama znajdują się wyjątkowo blisko siebie i przejście pomiędzy nimi jest niemal niewidoczne. Oczywiście połączenia z parapetem lub podłogą także są minimalistyczne i nie rzucają się w oczy. HS 300 Panorama cechuje się ponadto doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi (Uw do 0,73 W/m²K), co – zważywszy na znaczne rozmiary zastosowanych w tym modelu szyb (do 10,5 m2) i jego minimalistyczny design – okazuje się wynikiem godnym podziwu.

HS 330 i KS 440 – różnie style, ta sama (najwyższa) jakość

Drewniano-aluminiowe drzwi przesuwane HS 330 również odznaczają się doskonałym wyglądem, na który składają się min. szklane narożniki, próg z włókna szklanego oraz ukryta w ościeżnicy prowadnica. To jednak nie wszystko – funkcja Soft\Lift pozwala na łatwe przesuwanie skrzydła o masie mogącej dochodzić nawet do 400kg (w zależności od jego rozmiaru – maksymalnie 580 x 280 cm). Wąskie profile ościeżnicy oraz ukryty profil skrzydła zostały z kolei zaprojektowane z myślą o spotęgowaniu wrażenia nieograniczonej przestrzeni; dzięki nim do pomieszczenia wpada również więcej światła. Niski próg nie tylko dobrze się prezentuje, ale ma też bardziej praktyczną zaletę – trudniej się o niego potknąć. Zewnętrzny wygląd HS 330 można w dużym stopniu dostosować do własnych preferencji za sprawą aluminiowej nakładki (duży wybór kolorów).

Drzwi KS 440 różnią się od HS 330 przede wszystkim materiałem, z jakiego je wykonano – w przypadku KS 440 jest to PCV, lub PCV i aluminium. Poza tym oba modele mają doskonałe parametry termoizolacyjne (KS 440 – Uw do 0,64 W/m²K, HS 330 – do 0,68 W/m²K), szyby z bezpiecznego szkła ESG i cechy wpływające na wygląd oraz funkcjonalność (min. funkcję Soft\Lift, niski próg, ukryte profile skrzydła). Zarówno KS 440, jak i HS 330 można łączyć ze wszystkimi innymi systemami okiennymi, osłonami przeciwsłonecznymi (np. żaluzjami fasadowymi) oraz moskitierami. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności