Jakie okna do starego domu?

Często stajemy przed dylematami o dobór odpowiednich materiałów do starego budownictwa. Czy inwestować w nowoczesne produkty, czy może jednak zadowolić się czymś mniej innowacyjnym. Podobnie jest z oknami.

Wybierając okna do starego domu warto pamiętać, że stary dom staremu domowi nierówny. Rozważyć bowiem należy co najmniej dwa przypadki: domu zabytkowego, najczęściej przedwojennego, i wiekowego budynku niecharakteryzującego się szczególnymi walorami architektonicznymi (np. popularnej „kostki” z czasów PRL).

W przypadku budynku zabytkowego należy zwrócić uwagę na ja jego architekturę. Budynek taki, budowany tradycyjnymi metodami wyposażony był oryginalnie w drewniane okna, więc zmiana na inny rodzaj okien nie jest szczególnie wskazana. Prawdopodobnie może być to również utrudnione, jeśli decyzję o modernizacji musi wydać konserwator zabytków.

Budynki stare, które nie są zabytkami, nie podlegają takim regułom. Możemy więc w nich stosować stolarkę drewnianą, PCV czy aluminiową. Jeśli dom jest jednak stary i jego wartość nie jest znaczna, większość właścicieli decyduje się na tańszą opcję PCV. Niezależnie jednak od tego z czego wykonana jest rama i skrzydła, okno do starego domu powinno być przede wszystkim ciepłe. Domy te były bowiem wznoszone w technologii zapewniającej minimalną termoizolacyjność. Teraz, w czasach gdy ogrzewanie domu kosztuje krocie, inwestować należy w okna, które ograniczą ucieczkę energii na zewnątrz.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności