Jakie okna do salonu?

Wybór odpowiednich okien do salonu to niełatwa decyzja. W ofercie rynkowej znajdziemy okna wykonane z PCV, drewna lub alumium, a także okna z tych dwóch pierwszych materiałów z zewnętrznymi nakładkami aluminiowymi.

Aluminium

Spośród wymienionych powyżej materiałów, w kontekście okien do salonu, na wstępie należy odrzucić aluminium – choć materiał ten wygląda bardzo dobrze, jest lekki i sztywny, co pozwala na tworzenie coraz popularniejszych obecnie dużych przeszkleń, to jego słabe właściwości termoizolacyjne predestynują go do zastosowania w pomieszczeniach gospodarczych.

PCV

Dla większości z nas materiałem odpowiednim do zastosowania w salonie będzie PCV. Materiał ten pozwala na tworzenie zestawów okiennych o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto jest to tworzywo bardzo trwałe, pozwalające na bezawaryjną pracę okien przez długie lata. PCV nie jest oczywiście materiałem pozbawionym wad. Rozszerza się ono i kurczy pod wpływem ciepła, przez co kompletnie nie nadaje się do zastosowania w przeszkleniach wielkopowierzchniowych. Technologia produkcji sprawia także, że wytworzenie z niego okien o nietypowych kształtach jest kosztowne i kłopotliwe. W większości salonów najlepiej sprawdzą się okna z PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową. Tworzywo zapewni nam optymalne parametry izolacyjne, a dzięki nakładce okno nie będzie żółkło pod wpływem słońca, z zewnątrz wyglądając zupełnie jak aluminiowe.

Drewno

Nowoczesne okna drewniane uchodzą za towary luksusowe, co ma swoje odzwierciedlenie w cenach – zestawy te mogą być droższe nawet o 40 procent od swoich odpowiedników z PCV. Jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca i marzą nam się wielkie przeszklenia w salonie drewno jest właściwie jedynym materiałem, który może nam zapewnić dobre parametry izolacyjne i wielkie przeszklone powierzchnie zajmujące nawet całą ścianę. Podobnie jak w przypadku okien z PCV najlepiej zdecydować się na modele wyposażone w zewnętrzną nakładkę aluminiową. Dzięki niej osłonimy wrażliwy na uszkodzenia powierzchniowe materiał przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych i pozbędziemy się problemu z jego okresowym konserwowaniem. 

Zwróć szczególną uwagę na możliwość wykonania dużych przesuwnych okien - tak żeby w salonie nigdy nie zabrakło światła.

Poniżej krótki film o wielkogabarytowych drzwiach przesuwnych idealnych do salonu!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności