Jakie okna do mieszkania?

Współczesny rynek okienny oferuje bardzo wiele różnych modeli wykonanych z różnych materiałów. Dlatego dla laika wybór odpowiedniego materiału na okna do własnego mieszkania może być problematyczny.

Współczesny rynek okienny oferuje bardzo wiele różnych modeli wykonanych z różnych materiałów. Dlatego dla laika wybór odpowiedniego materiału na okna do własnego mieszkania może być problematyczny.

Najczęściej rozważanymi opcjami do mieszkań są okna drewniane lub plastikowe. Coraz częściej także wprowadza się ich ulepszoną wersję – okna z zewnętrznymi nakładkami aluminiowymi.  Obydwa materiały mają swoje mocne i słabe strony a wybór konkretnego materiału powinien zależeć od naszych potrzeb.

Okna drewniane czy plastikowe? A może z nakładką aluminiową?

Okna drewniane zapewniają parametry użytkowe bardzo podobne do okien PCV. Od plastikowych różnią się niewrażliwością na zmiany temperatury, dzięki czemu można z nich tworzyć przeszklenia o dużych powierzchniach. Uchodzą jednocześnie za element dodający prestiżu, a wielu inwestorów gotowych jest dopłacić spore kwoty za sam fakt obcowania z tym naturalnym materiałem.  Drewno ma jednak także wady – jest dość wrażliwe na uszkodzenia powierzchniowe i wymaga regularnej konserwacji. W budownictwie wielorodzinnym często ważne jest aby nasze okna z zewnątrz nie odróżniały się od okien naszych sąsiadów. Dlatego w większości przypadków najbardziej polecane są okna PCV lub z dowolnego z wyżej wymienionych materiałów w kombinacji zewnętrzną nakładką aluminiową, gdyż gwarantuje ona zwiększoną odporność na warunki atmosferyczne, lepszą stabilność oraz nowocześniejszy wygląd.

Podsumowanie

Okna z PCV to parametry izolacyjne zbliżone do tych, które zapewniają zestawy wykonane z drewna przy znacznie niższej cenie. Dodatkowo, okna z tworzywa są praktycznie bezobsługowe i jeśli tylko są solidnie wykonane, mogą działać nawet przez kilkadziesiąt lat. W przypadku budownictwa wielorodzinnego zazwyczaj najlepszą opcją będą okna PCV z nakładką aluminiową. Możliwość tworzenia przeszkleń wielkopowierzchniowych, którą zapewnia drewno, zazwyczaj nie ma w budownictwie wielorodzinnym większego znaczenia.

Więcej o oknach dowiesz się tutaj!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności