Jakie okna do kuchni?

Kuchnia to w naszej tradycji centralny punkt każdego domu. W pomieszczeniu tym nie tylko jemy, ale też podejmujemy przyjaciół i spędzamy wolny czas. Dlatego istotne jest, aby zapewnić kuchni zarówno dobre naświetlenie, wentylację oraz bezpieczeństwo.

Okna kuchenne - piękne urozmaicenie

Pierwszą istotną cechą okien kuchennych jest ich rozmiar. Jeżeli tylko pozwalają na to warunki, okna powinny mieć możliwie dużą powierzchnię, aby wpuszczać do pomieszczenia dużo światła naturalnego. Warto też zadbać, aby przy dużych powierzchniach okna były „ciepłe” co zapewni przytulne temperatury nawet w zimie bez konieczności nadmiernego dogrzewania.

Okna w kuchni powinny też zapewniać dobrą wentylację, a więc powinny dawać możliwość zarówno otwierania „na oścież”, jak i uchylania. Ważne jest też, aby okucia zapewniały możliwość mikrowentylacji przy odpowiednim układzie klamki. Jeżeli masz swoim domu zainstalowaną rekuperację, to okna stałe są również ciekawym rozwiązaniem!

Przykład poniżej.

Szeroki fix z jednej strony urozmaica kuchnię, a przy okazji dostarcza, tak potrzebne nam do dobrego samopoczucia naturalne światło! 

Okno-do-kuchni_KF_410_i6

Kuchnie zazwyczaj zlokalizowane są na parterze, dlatego warto się zastanowić nad wyposażeniem ich w antywłamaniowe akcesoria. Mogą one pomóc w uniknięciu nieprzyjemności związanych z kradzieżą.

Trzeba również zastanowić się nad doborem materiału, z którego zostaną wykonane okna do kuchni. Możliwości jest wiele: są okna z PCV, drewna czy aluminium. Ja uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie dwóch materiałów, które w pełni wykorzystuje swoje zalety, a niweluje wady. Takimi produktami są okna PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową oraz okna drewniano-aluminiowe. Są to okna, których nie trzeba konserwować, jak w przypadku okien drewnianych, a ich zewnętrzna aluminiowa powłoka jest trwała i nie ulega przebarwieniom - jak to ma czasem miejsce w przypadku oklein PVC czy samego drewna.

Warto wspomnieć, że wybrane okna Internorm charakteryzują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi i spełniają klasę bezpieczeństwa RC2.

Więcej o ofercie firmy Internorm dowiesz się klikając tutaj!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności