Jakie okna do kuchni?

Jakie okna do kuchni?

Kuchnia to w naszej tradycji centralny punkt każdego domu. W pomieszczeniu tym nie tylko jemy, ale też podejmujemy przyjaciół i spędzamy wolny czas. Dlatego istotne jest, aby zapewnić kuchni zarówno dobre naświetlenie, wentylację oraz bezpieczeństwo.

Pierwszą istotną cechą okien kuchennych jest ich rozmiar. Jeżeli tylko pozwalają na to warunki, okna powinny mieć możliwie dużą powierzchnię, aby wpuszczać do pomieszczenia dużo światła naturalnego. Warto też zadbać, aby przy dużych powierzchniach okna były „ciepłe” co zapewni przytulne temperatury nawet w zimie bez konieczności nadmiernego dogrzewania.

Okna w kuchni powinny też zapewniać dobrą wentylację, a więc powinny dawać możliwość zarówno otwierania „na oścież”, jak i uchylania. Ważne jest też, aby okucia zapewniały możliwość mikrowentylacji przy odpowiednim układzie klamki.

Ponieważ kuchnie często zlokalizowane są na parterze, okna powinny wyposażone być w antywłamaniowe, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemności związanych z kradzieżą.

Warto wspomnieć, że wybrane okna Internorm charakteryzują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi i spełniają klasę bezpieczeństwa WK2.

Więcej o ofercie firmy Internorm dowiesz się klikając tutaj!

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

4.00 / 5 (2 głosy)