Jakie okna do domku jednorodzinnego?

Jakie okna do domku jednorodzinnego?

Okna z PCV

PCV to zdecydowanie najpopularniejszy materiał wykorzystywany do produkcji okien. Zestawy z niego wykonane są trwałe i nie wymagają konserwacji. Co więcej jest to materiał pozwalający na wyprodukowanie okien o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej. Dodatkową zaletą okien tego typu jest ich stosunkowo niska cena.

                                                                      

Okna drewniane - czy na pewno ? 

Nowoczesne okna drewniane uważane są za towar z „wyższej półki” co ma swoje odzwierciedlenie w cenie. Drewno jest materiałem pozwalającym na stworzenie okien o bardzo wysokich parametrach izolacyjnych. W przeciwieństwie do PCV, drewno nie jest wrażliwe na zmiany temperatury. Dzięki temu materiał ten z powodzeniem można wykorzystać do produkcji przeszkleń wielkogabarytowych. Minusem okien drewnianych jest ich wrażliwość na uszkodzenia powierzchni oraz konieczność przeprowadzania okresowej konserwacji.

Okna aluminiowe                             

Coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem do domu okien aluminiowych. Aluminium wygląda bardzo estetycznie, jest odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne i sztywne – pozwala to na tworzenie z niego przeszkleń o dużych powierzchniach. Niestety jest to materiał, którego parametry izolacyjne odbiegają zarówno od możliwości PCV, jak i drewna. Z tego względu okna aluminiowe w domku jednorodzinnym poleca się raczej tylko do pomieszczeń gospodarczych.

Okna PCV-aluminiowe i drewniano-aluminiowe

Najlepszym rozwiązaniem jakie można zastosować w domku jednorodzinny są okna PCV lub drewniane wyposażone w zewnętrzną nakładkę aluminiową. Jeśli nie zależy nam na dużych przeszkleniach lub oknach o nietypowych kształtach, okna z PCV powinny nam w zupełności wystarczyć – dzięki zewnętrznej nakładce aluminiowej będą one doskonale wyglądać od zewnątrz i unikniemy ich żółknięcia pod wpływem promieni słonecznych. W przypadku okien drewnianych także warto zdecydować się na modele z nakładką. Dzięki niej okno będzie zabezpieczone przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi a my pozbędziemy się uciążliwego problemu z konserwacją. 

 

 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)