Jakie okna dadzą nam najwięcej bezpieczeństwa?

Dom powinien być miejscem, w którym odnajdziemy spokój i bezpieczeństwo. To, w jak dużym stopniu uda nam się osiągnąć, zależy przede wszystkim od nas samych. Nie tylko kolorystyka wnętrz, styl, w jakim zostały urządzone, a także ewentualny system alarmowy przyczyniają się do stworzenia idealnej..

Dom powinien być miejscem, w którym odnajdziemy spokój i bezpieczeństwo. To, w jak dużym stopniu uda nam się osiągnąć, zależy przede wszystkim od nas samych. Nie tylko kolorystyka wnętrz, styl, w jakim zostały urządzone, a także ewentualny system alarmowy przyczyniają się do stworzenia idealnej dla nas przestrzeni. Swoją oazę tworzymy również na etapie wyboru okien.

Okna bezpieczne nie muszą mieć krat

Szkło postrzegane bywa jako materiał kruchy i bardzo delikatny, dlatego również szybom okiennym bardzo często przypisuje się te cechy. Wystarczy mocniejsze uderzenie i rozsypuje się ona na tysiące kawałków. Ponadto, okna można otworzyć, pomimo że nie mają one klamki od zewnątrz, to nie stanowi to dużego problemu. Czy naprawdę tak jest?

Wysokiej jakości okna antywłamaniowe, ale również te tradycyjne, posiadają trzyszybowe oszklenie, gdzie szkło jest wielowarstwowe klejone (VSG). Stanowi ono nie tylko ochronę przed wymianą ciepła z otoczeniem, ale również jest „tarczą” trudną do rozbicia. Co więcej, grubość szkła jest na tyle duża, że w żaden sposób nie jest w stanie go rozbić zwykłe uderzenie.

Druga kwestia to możliwość otwarcia okna od zewnątrz. Wybierając okna antywłamaniowe, powinniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenia, jakie w nich zastosowano, czy jest to jedynie klamka z kluczem czy może innowacyjny system ryglowania. Im więcej wiesz o oknie i jego budowie, tym więcej zalet oraz wad możesz im przypisać.

Najbezpieczniejsze okno do Twojego domu

Istnieją takie produkty na rynku, które pojawiając się na nim, wywołują pozostającą w pamięci ekspertów z branży i klientów rewolucję. Tak było w przypadku okna KF500. Liczne nagrody i rekordowa sprzedaż jedynie potwierdziły jego wyjątkowość i ponadprzeciętne bezpieczeństwo.

Okno antywłamaniowe KF500 wyposażone zostało w całkowicie wbudowane okucia. Na ościeżnicy brak jest widocznych elementów systemu ryglowania, co jest efektem zastosowania zintegrowanych klapek, zamiast wystających rolek. Sterowanie nimi odbywa się przez niewidoczne komory profilu skrzydła. W wersji standardowej okna KF500 odpowiadają klasie odporności na włamanie  RC2N, a z blokową klamką i szkłem antywłamaniowym klasie RC2. Co więcej, szyby zostały przyklejone zostały do ramy na całym jej obwodzie, stosując innowacyjną technologię  FIX-O-ROUND, co odróżnia je od większości okien dostępnych na rynku.

 

Bezpieczne okna to takie, które są w stanie zagwarantować maksymalny komfort i ochronę przed włamaniem. Im skuteczniejszy jest system antywłamaniowy, tym nasz sen jest spokojniejszy. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności