Jakie okna balkonowe?

Okna i drzwi balkonowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ są one zazwyczaj najczęściej używane, w szczególności w letnich miesiącach, kiedy pogoda jest dobra. Ważne jest, żeby drzwi nie były za ciężkie, ponieważ po pewnym czasie okucia mogą "siąść" i będzie powodowało to..

Okna i drzwi balkonowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ są one zazwyczaj najczęściej używane, w szczególności w letnich miesiącach, kiedy pogoda jest dobra. Ważne jest, żeby drzwi nie były za ciężkie, ponieważ po pewnym czasie okucia mogą "siąść" i będzie powodowało to niedogodność przy zamykaniu drzwi. Istotną cechą drzwi balkonowych jest również wysokość progu – najlepiej gdy zdecydujemy się na model o obniżonym  progu, co spowoduje że nie będziemy potykali przekraczając go. Drzwi przesuwne mogą być również wyposażone w system bezprogowy, jednak kosztem tego rozwiązania jest mniejsza szczelność i kurz przedostający się do wnętrza.

Ze względu na swoją powierzchnię, okna i drzwi balkonowe powinny gwarantować wysoki poziom izolacyjności cieplnej. Przy kilku, a nawet kilkunastu metrach kwadratowych przeszklenia ucieczka energii może być znaczna. Dlatego w tym przypadku szczególną uwagę zwrócić należy na współczynnik przenikania ciepła (Uw), który powinien być możliwie niski. W swojej ofercie firma Internorm posiada bardzo „ciepłe” okna PVC z nakładką aluminiową KF 410 - Uw do 0,63 W/m²K. Rozwiązanie to spełnia wymagania budownictwa pasywnego, ale z powodzeniem stosowane może być również w tradycyjnych domach i mieszkaniach zapewniając komfort i niskie koszty użytkowania. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności