Jakie drzwi wejściowe wybrać do domu energooszczędnego?

Zapowiadany już od maja program dopłat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla budujących domy energooszczędne ostatecznie ruszył pod koniec września bieżącego roku. Co więcej, kwoty zapowiadanych bezzwrotnych dofinansowań wzrosły niemal o połowę. Decydując się na budowę domu energooszczędnego możemy dostać 30 tysięcy złotych, w przypadku domu pasywnego natomiast aż do 50 tysięcy złotych. Kluczowymi elementami o których należy pamiętać przy tego typu inwestycjach jest dbałość o odpowiednią izolację ścian styropianem lub wełną mineralną (dodatkowo zabezpieczy nasz dom przed pożarem), dobór odpowiednich okien oraz – co jest absolutnie kluczowe – ich prawidłowy montaż. Niestety na tym nie koniec. Może się bowiem zdarzyć, że nawet jeśli zadbaliśmy o prawidłową izolację ścian i okien, nadal mamy w mieszkaniu mostek termiczny (miejsce w przegrodzie o wyższej przewodności cieplnej niż sąsiadujące z nim elementy) w postaci źle dobranych drzwi wykonanych z niewłaściwego materiału.

Najcieplejsze połączenie – drewno i aluminium

Na osiągnięcie najwyższych możliwych standardów izolacyjnych, wymaganych w budownictwie pasywnym, pozwala połączenie drewna z aluminium. Oczywiście materiały te nie mogą być zestawione w przypadkowy sposób. Inżynierowie Internom opracowali wielowarstwową konstrukcję płytową z rdzeniem wykonanym z bezpiecznej dla środowiska pianki termoizolacyjnej. Od wewnętrznej strony mamy drewno, od zewnętrznej aluminium. Tego typu drzwi samym swoim wyglądem i masywną konstrukcją wzbudzają zaufanie, którego oczekujemy od strażnika naszego domu. W najcieplejszym wariancie modelu HT 410 izolacyjność cieplna wynosi Ud=0,58 W/m2K !

Co ważne, ciepłe drzwi to w końcu także piękne drzwi. Trzy style okienne Internorm znajdują swoje odzwierciedlenie w ofercie drzwi. Dla nowoczesnych minimalistów – linia Studio,  dla koneserów bardziej stonowanych lecz nowoczesnych drzwi – linia Home w dwóch wydaniach Pure i Soft oraz linia Ambiente dla miłośników tradycji. W Internorm już dawno zrozumiano, że drzwi, które są wizytówką domu, pozwalają na oddanie charakteru ich właściciela oraz jego fantazji. Dlatego zarówno drewno jak i aluminium można barwić na dowolne kolory z palety RAL. Dodając do tego bogactwo detali  i przeszkleń otrzymujemy produkt szyty na miarę. Nie zapominajmy przy tym, że o parametrach spełniających wymagania domu pasywnego (często potwierdzone najbardziej prestiżowym certyfikatem Instytutu Domu Pasywnego w Darmstadt).

Drzwi drewniano aluminiowe są ciepłe, personalizowane ale to nie wszystko. Są także bezpieczne. Klasa odporności na włamanie WK2 (RC2) nawet w wersji podstawowej, wieloryglowe zamki i ukryte zawiasy  - to zaledwie wstęp do możliwości, jakie dają takie drzwi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. 

Energooszczędne aluminium? To możliwe

W powszechnej świadomości aluminium uważane jest za materiał „zimny”, nadający się na drzwi co najwyżej do garażu. Osiągnięcia techniki sprawiają, że nie jest to już prawda. Choć modele wykonane z tego lekkiego materiału nie osiągają aż tak doskonałych parametrów cieplnych, jak te wykonane z połączenia aluminium z drewnem, to najnowocześniejsze z nich mogą sprawdzić się w domach energooszczędnych. Tak jest w przypadku modeli AT400 Thermo Portal Internorm czy AT410. Te ekskluzywne produkty potrójnie uszczelnianych drzwi aluminiowych osiąga izolacyjność cieplną Ud do 0,75 W/m2K i 0,78 W/m2K, a więc śmiało można ją zastosować w domu niskoenergetycznym, a nawet pasywnym. Dzięki specjalnej, wielowarstwowej budowie skrzydła zapewniającej maksymalną stabilność i seryjnie stosowanym zamkom wieloryglowym model ten, podobnie jak omawiany powyżej drewniano-aluminiowy - spełnia normy antywłamaniowe dla klasy WK2 (RC2).

Wybierając drzwi do domu pasywnego mamy teraz wybór większy niż kiedykolwiek wcześniej. Materiał, z którego wykonane są drzwi – drewno i aluminium czy samo aluminium, kolory, style, zabezpieczenia, przeszklenia. Dzięki temu dom pasywny może być prawdziwie dopasowany do oczekiwań mieszkańców.  

Więcej informacji o drzwiach tutaj!

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności