Jak zamontować parapety zewnętrzne ?

Jest ich wiele: aluminiowe,kamienne,pvc. Wszystkie w wielu kolorach i konfiguracjach. Dla nas najważniejszym jest ich prawidłowe osadzenie.

Jak zamontować parapet zewnętrzny?

Parapety umieszczone po stronie zewnętrznej okna narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wykonywane są one z wielu różnych materiałów: blach aluminiowych, kamieni sztucznych i naturalnych, klinkieru, a także tworzyw sztucznych. Odpowiedni sposób montażu parapetów zewnętrznych uzależniony jest przede wszystkim od materiałów, z jakich zostały one wykonane. Parapet wykonany z kamienia należy więc zamontować w inny sposób niż wykonany z blachy lub popularnego PCV. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, których należy się trzymać podczas montażu parapetów niezależnie od tego z jakich materiałów zostały one wykonane.

Parapet zewnętrzny powinien być zamocowany do tak zwanej „listwy progowej”, na stałe przykręconej do dolnej części ramy ościeżnicy okna. Listwa ta umożliwia wykonanie prawidłowego uszczelnienia ościeży. Jeszcze przed montażem parapetów należy przygotować odpowiednio otwory okienne – najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie przed montażem paroizolacji zewnętrznej części ościeży. Zalecamy wykonanie jej z materiałów firmy Tremco Illbruck.

Jednym z celów instalacji parapetu jest uniemożliwienie wodzie namaczania elewacji budynku.  W tym celu parapet należy:

 - Wysunąć parapet poza obrys muru o około 30-40 mm.

 - Pamiętać o zachowaniu  5-10 procentowego spadku nachylenia, który umożliwi wodzie opadowej swobodny odpływ.

- wyprofilować zewnętrzną krawędź parapetu (czyli tak zwany kapinos) w sposób uniemożliwiający wodzie dostawanie się pod spód parapetu. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności