Jak zabezpieczyć okna przed dzieckiem?

Jak zabezpieczyć okna przed dzieckiem?

Pojawienie się młodego lokatora w domu zawsze wymaga przygotowania wszystkich pomieszczeń na jego obecność. Zwykle zabezpieczamy szafki, szuflady i schody, jednak zawsze należy pamiętać o oknach.

Do popularnych metod zabezpieczania okien przed otwarciem przez dzieci jest instalowanie zamków w klamkach. Po przekręceniu kluczyka klamka blokuje się co uniemożliwia otwarcie okna, jednak pozwala na wietrzenie pod kontrolą dorosłego. To rozwiązanie również dodatkowo zabezpiecza nasz dobytek przed złodziejami, którzy – nawet po wybiciu szyby – będą mieli problem z otwarciem skrzydła.

Na rynku dostępne są również specjalne blokady, które kosztują od kilku do kilkudziesięciu złotych. Mają one formę ograniczników przytwierdzanych z jednej strony do ramy, a z drugiej do skrzydła. Dzięki temu okno można uchylić, ale nie otworzyć na oścież.

Radykalnym sposobem jest całkowity demontaż klamki, jednak wadą tego rozwiązania jest brak możliwości wietrzenia lub wentylowania pomieszczeń, co – zwłaszcza w przypadku pokojów dziecięcych – jest znacznym mankamentem.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

4.00 / 5 (2 głosy)