Jak wybrać drzwi tarasowe i balkonowe?

Piękne wyjście na balkon lub na taras może stanowić nowoczesne wykończenie naszego domu i mieszkania. Wybierając, jak powinny wyglądać odpowiednie drzwi, często stajemy przed dylematem, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przypadku naszego projektu.

Piękne wyjście na balkon lub na taras może stanowić nowoczesne wykończenie naszego domu i mieszkania. Wybierając, jak powinny wyglądać odpowiednie drzwi, często stajemy przed dylematem, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przypadku naszego projektu. Co jest lepsze: duże przeszklenia czy skromne drzwi? Na początek zastanówmy się, czym powinniśmy się kierować, aby wybrać drzwi tarasowe i balkonowe odpowiadające naszym potrzebom.

Tradycyjne skrzydła i wygodne przesuwanie

Drzwi balkonowe i tarasowe mogą otwierać się tradycyjnie: do wewnątrz lub na zewnątrz budynku lub korzystać z technologii przesuwnej. Wtedy skrzydło drzwi porusza się wzdłuż ściany na prowadnicach. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Ostatnio coraz większym uznaniem klientów cieszą się drzwi podnoszono-przesuwne, które pozwalają nam zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, dając przy tym nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Dobrze, jeśli takie drzwi mają solidną konstrukcję, gwarantującą bezpieczeństwo, odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną. Wybierając odpowiedni model zwróćmy również uwagę na prowadnicę, aby umożliwiała łatwe otwieranie skrzydła i stabilne okucia, które utrzymają ciężką konstrukcję.

Duże przeszklenia kontra skromne przejścia

Decydując się na rozmiar drzwi prowadzących na taras lub balkon powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę umiejscowienie wyjścia pod względem kierunków świata. Optymalnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych i pasywnych jest ulokowanie wszystkich dużych przeszkleń na południowej stronie, aby maksymalnie wykorzystać energię z promieniowania słonecznego. Na północnych ścianach lepiej zdecydować na skromne, nieeksponowane przejście.

Duże przeszklenia zapewniają naszym wnętrzom nowoczesną aranżację oraz optycznie je powiększają. Ostatnim trendem jest przeszklenie całej ściany domu tak, aby zatracić granicę pomiędzy tarasem a wnętrzem. Masywne konstrukcje wcale nie muszą wiązać się z problemami przy otwieraniu. Nowoczesne technologie sprawiają, że nawet drzwi, które ważą 400 kilogramów bez problemu otworzy małe dziecko.

Uwaga na próg

Istotnym elementem każdych drzwi jest próg. Ważne, aby zapewniał maksymalną możliwą izolację cieplną i był wygodny dla domowników. Najlepiej zdecydować się na niski próg, czyli taki, o który nie będziemy się potykali. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, osób mających problemy z poruszaniem się oraz dzieci.

Wybierając drzwi tarasowe i balkonowe powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki model najlepiej odzwierciedla i podkreśla styl naszego domu. Decydując się na zakup weźmy pod uwagę sposób otwierania drzwi, ich rozmiar oraz wygodę w użytkowaniu.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności