Jak uszczelnić okna PCV?

Jednym z najpopularniejszych materiałów uszczelniających do okien są pianki poliuretanowe. Można stosować je do montaż i uszczelniania wszelkiego rodzaju okien i drzwi.

Jednym z najpopularniejszych materiałów uszczelniających do okien są pianki poliuretanowe. Można stosować je do montaż i uszczelniania wszelkiego rodzaju okien i drzwi. Na rynku dostępne są zarówno pianki jednoskładnikowe jak i dwuskładnikowe. Popularne pianki jednoskładnikowe schną pod wpływem kontaktu z powietrzem, podczas gdy dwuskładnikowe – generalnie bardziej odporne na zniszczenia – swoją ostateczną konsystencję zawdzięczają reakcji chemicznej, przez co twardnieją szybciej niż jednoskładnikowe.

Równie powszechnie stosowanym uszczelniaczem są silikony. Zwykle używa się ich jedynie w środku pomieszczeń, ze względu na ich właściwości fizyczne i chemiczne. Są one jednak proste w użyciu: wystarczy wycisnąć je z tuby i równomiernie rozprowadzić po wypełnionej szczelinie np. palcem zamoczonym w płynie do naczyń.

Kolejną metodą jest zastosowanie wszelkiego rodzaju specjalistycznych taśm czy folii. Stosuje się je zarówno w czasie montażu okien, jak i w trakcie późniejszej eksploatacji. Nie są to jednak produkty używane powszechnie, więc ich użycie może wymagać fachowej wiedzy. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności