Jak ustawić okna na zimę ?

Zima to najgorszy okres dla Twoich okien i drzwi. Pamiętaj jednak, że dobre okna można odpowiednio do niej przygotować.

Jak ustawić okna na zimę?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zmiany temperatury związane z następującymi po sobie porami roku wpływają na PCV – materiał, z którego wykonana jest większość okien w naszych domach pod wpływem zmian na słupku termometra kurczy się i rozszerza, co może prowadzić nawet do rozszczelnienia okien. Jak możemy temu zaradzić?

Regulacja

 Okna stanowią część przegrody zewnętrznej domu. Z tego powodu przez cały rok narażone są na nierzadko ekstremalne warunki atmosferyczne panujące na dworze, jak mróz upały czy deszcze. Ciągłe zmiany temperatury powodują, że PCV ciągle „pracuje”, co po dłuższym czasie może doprowadzić do obniżonej szczelności zestawu. Dlatego warto wybrać okna z możliwością regulacji docisku skrzydła do ramy – pomaga to skorygować ewentualne występujące z czasem nieprawidłowości spowodowane naturalną rozszerzalnością tworzywa pod wpływem zmiennych temperatur.

Okucia takie wyposażone są w rolki ryglujące pozwalające na samodzielne zmniejszenie docisku skrzydła do ramy latem i zwiększenie zimą. Funkcję ryglującą pełnią w takich okuciach rolki zbudowane na zasadzie mimośrodu. Metalowy pierścień – z jednej strony gruby a z drugiej cienki, a w środku gruby obracamy odpowiednią częścią do wnętrza pomieszczenia w zależności od pory roku. Zimą powinna to być część najgrubsza, jesienią i wiosną pośrednia, a latem najcieńsza

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności