Jak rozszczelnić okno plastikowe?

Szczelność okien często postrzegana jest jako zaleta, jednak zbyt szczelna stolarka wcale nie jest optymalna dla domu. Brak wentylacji powodować może bowiem kondensację pary wodnej i w efekcie do powstawania nieestetycznych zacieków, a także niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Szczelność okien często postrzegana jest jako zaleta, jednak zbyt szczelna stolarka wcale nie jest optymalna dla domu i jego mieszkańców. Brak wentylacji powodować może bowiem kondensację pary wodnej i w efekcie do powstawania nieestetycznych zacieków, a także niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów. Należy zatem zadbać, aby okna z plastiku, który nie zapewnia przepuszczalności powietrza, zapewniały mikrowentylację.

Wielu „fachowców”, a także życzliwych internautów, sugeruje różne metody rozszczelniania okien plastikowych – od nawiercania dziur w szybach i ramach,  przez usuwanie uszczelek, po montaż nawiewników. Niezależnie jednak od stopnia ingerencji w oryginalną konstrukcję okna należy raczej unikać samodzielnych przeróbek. Dlatego już podczas wyboru i zakupu okien podczas budowy czy remonty należy wybrać okno umożliwiające rozszczelnienie za pomocą klamki (zwykle przekręconej w tym celu pod kątem 45 stopni). Nowoczesne okna zapewniają taką możliwość dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni do późniejszych poprawek i możemy cieszyć się przejrzystymi, czystymi i suchymi oknami niezależnie od panującej w pomieszczeniu wilgoci.

Więcej o oknach pcv dowiesz się klikając tutaj!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności