JAK POPRAWIĆ WENTYLACJĘ W DOMU?

Prawidłowa wentylacja naszych domów jest tematem istotnym a mimo to często pomijanym. Zlekceważenie tej sprawy może skutkować poważnymi konsekwencjami – od złego samopoczucia i obniżonej wydajności w pracy, po pojawienie się pleśni w miejscach styku okien ze ścianą. Jak zatem poprawić wentylację?

Wietrzenie

W oknach starszego typu świeże powietrze przedostawało się do wnętrza domu poprzez naturalnie występujące niedoskonałości w konstrukcji. Obecnie produkowane okna są w większości doskonale szczelne. Z jednej strony przekłada się to na zwiększony poziom izolacyjności cieplnej, z drugiej –  powoduje problemy z prawidłową wentylacją. Najprostszym możliwym do podjęcia środkiem zaradczym jest tradycyjne wietrzenie mieszkania. Aby zminimalizować straty ciepła spowodowane takim działaniem pamiętajmy, że  najlepiej jest otworzyć okna szeroko i na krótki czas zamiast wietrzyć dłużej przez uchylone okna. W ten sposób, uzyskując podobny efekt, do minimum zredukujemy niepotrzebne straty ciepła.

Mikrowentylacja

Podczas podejmowania decyzji o zakupie okien należy sprawdzić czy dany model wyposażony jest w opcję mikrowentylacji, znanej też jako rozszczelnienie. Rozwiązanie to powoduje podobne problemy do wietrzenia (m.in. straty ciepła i zamarzanie uszczelek czy zakłócanie pracy zaworów termostatycznych), choć ich skala jest mniejsza ze względu na mniejszy rozmiar stworzonej przez zluzowanie uszczelek szczeliny.

Wentylacja z rekuperacją

Najbardziej efektywnym sposobem na zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu jest wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. Okna KF500 firmy Internorm wyposażone są w nawiewniki z wymiennikami ciepła, co powoduje, że stale zaopatrują pomieszczenie w świeże, czyste powietrze, pozwalając jednocześnie odzyskać ponad 80 procent ciepła. Opcjonalnie można je wyposażyć w filtry przeciwpyłkowe, dzięki którym pomogą alergikom w walce z dolegliwościami związanymi z wiosennym pyleniem roślin.

 

Więcej informacji o technologii I-tec Wentylacja znajdziesz tutaj!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności