JAK POPRAWIĆ WENTYLACJĘ W DOMU?

JAK POPRAWIĆ WENTYLACJĘ W DOMU?

Wietrzenie

W oknach starszego typu świeże powietrze przedostawało się do wnętrza domu poprzez naturalnie występujące niedoskonałości w konstrukcji. Obecnie produkowane okna są w większości doskonale szczelne. Z jednej strony przekłada się to na zwiększony poziom izolacyjności cieplnej, z drugiej –  powoduje problemy z prawidłową wentylacją. Najprostszym możliwym do podjęcia środkiem zaradczym jest tradycyjne wietrzenie mieszkania. Aby zminimalizować straty ciepła spowodowane takim działaniem pamiętajmy, że  najlepiej jest otworzyć okna szeroko i na krótki czas zamiast wietrzyć dłużej przez uchylone okna. W ten sposób, uzyskując podobny efekt, do minimum zredukujemy niepotrzebne straty ciepła.

Mikrowentylacja

Podczas podejmowania decyzji o zakupie okien należy sprawdzić czy dany model wyposażony jest w opcję mikrowentylacji, znanej też jako rozszczelnienie. Rozwiązanie to powoduje podobne problemy do wietrzenia (m.in. straty ciepła i zamarzanie uszczelek czy zakłócanie pracy zaworów termostatycznych), choć ich skala jest mniejsza ze względu na mniejszy rozmiar stworzonej przez zluzowanie uszczelek szczeliny.

Wentylacja z rekuperacją

Najbardziej efektywnym sposobem na zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu jest wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. Okna KF500 firmy Internorm wyposażone są w nawiewniki z wymiennikami ciepła, co powoduje, że stale zaopatrują pomieszczenie w świeże, czyste powietrze, pozwalając jednocześnie odzyskać ponad 80 procent ciepła. Opcjonalnie można je wyposażyć w filtry przeciwpyłkowe, dzięki którym pomogą alergikom w walce z dolegliwościami związanymi z wiosennym pyleniem roślin.

Więcej informacji o technologii I-tec Wentylacja znajdziesz tutaj!

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)