Jak odnowić drzwi z szybą?

Jak odnowić drzwi z szybą?

Pierwsze kroki

Po zdjęciu drzwi z zawiasów należy usunąć listwy przyszybowe, wyjąć szyby, zdemontować klamki i zamki, a następnie zeszlifować starą powłokę malarską papierem ściernym 120 i wykończyć papierem 180 aż do osiągnięcia równomiernej, matowej powierzchni. Po przeszlifowaniu drzwi należy je przemyć delikatnym detergentem (np. płynem do naczyń). Na tym etapie możemy zaszpachlować wszelkie uszkodzenia, a następnie wyrównać powierzchnię szlifując papiere ściernym.

Malowanie

Kiedy powierzchnia jest już równa, możemy zabrać się za malowanie drzwi. Odpowiednia będzie do tego farba akrylowa – dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy narażeni na przykre zapachy. Papier ścierny przyda się też do zmatowienia metalowych ościeżnic (inaczej ciężko będzie równomiernie rozprowadzić po nich farbę). Po zmatowieniu – podobnie jak w przypadku samego skrzydła – należy umyć ościeżnice detergentem i pomalować tą samą farbą co resztę.  Aluminiowe klamki można odnowić szlifując je tarczą ścierną listkową 320.

Wymiana szyby

Jeśli już bierzemy się za remont tego typu drzwi, warto zacząć od wymiany szyby na nową – po docięciu jej na wymiar należy dokupić do niej plastikowe listwy. Następnie dolną ich część przybijamy do ramy małymi gwoździami, a górną wciskamy w zaczepy (można w tym celu użyć trzonka młotka), dzięki czemu od zewnątrz nie widać gwoździ. Szczeliny powstałe w narożnikach po zamontowaniu listwę należy ostrożnie wypełnić silikonem.

Jeżeli zniszczenia są zbyt duże zapraszamy do przejrzenia naszej oferty drzwi wejściowych.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)