Jak dobrać okna do kuchni i łazienki, aby zapewnić odpowiednią wymianę powietrza?

W pomieszczeniach najbardziej narażonych na działanie wilgoci, takich jak kuchnia czy łazienka, szczególnie istotny jest wybór odpowiednich okien. Okna do kuchni i łazienki powinny być wyposażone w opcję uchylania i rozszczelnienia, aby zapewnić odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniu.

W pomieszczeniach najbardziej narażonych na działanie wilgoci, takich jak kuchnia czy łazienka, szczególnie istotny jest wybór odpowiednich okien. Okna do kuchni i łazienki powinny być wyposażone w opcję uchylania i rozszczelnienia, aby zapewnić odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniu. Wybierając okna do kuchni i łazienki powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy okna są wytrzymałe, proste w pielęgnacji i spełniają podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

Wietrzenie w kuchni i łazience.

Zarówno w kuchni, jak i w łazience, panują specyficzne warunki. Naturalnym jest to, że właśnie te pomieszczenia są bardziej wilgotne niż pozostałe miejsca w domu. Często unoszą się w nich także intensywne zapachy. W kuchni są one związane z codziennym smażeniem i gotowaniem, w łazience z używaniem kosmetyków. Wybierając okna do kuchni i łazienki powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę na to, aby zapewniały bardzo dobrą wentylację pomieszczenia. Dobrze jeśli okna do kuchni i łazienki dają się otwierać „na oścież” oraz umożliwiają tak zwane rozszczelnienie.

Okna do kuchni i łazienki z wymiennikami ciepła.

Przy wyborze okien do kuchni i łazienki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, czy okucia przy odpowiednim układzie klamki umożliwiają mikrowentylację. Żeby jednak przy okazji wietrzenia nie tracić energii i nie wychładzać nadmiernie pomieszczenia, możemy zdecydować się na okna z wbudowaną wentylacją I-tec.  Mają one funkcję stałego zaopatrywania pomieszczenie w świeże, czyste powietrze. Automatycznie odprowadzane jest natomiast wilgotne powietrze, nieprzyjemne zapachy i substancje szkodliwe. I-tec Wentylacja pozwala odzyskać nawet do 86% ciepła, dzięki czemu – pomimo wietrzenia – ograniczymy do minimum straty energii. Sterowanie wentylacją jest umieszczone bezpośrednio w oknie, zapewniając wygodną obsługę wywietrznika. Systemem I-tec Wentylacja można również sterować za pomocą inteligentnego systemu zarządzania budynkiem I-tec SmartWindow zainstalowanym na tablecie lub smartfonie. Darmową aplikację można pobrać z Apple Store lub Google Play. 

Jak wybrać bezpieczne okna?

Co z w takim razie z bezpieczeństwem naszego domu? Jeśli okna łazienkowe i kuchenne w naszym domu znajdują się na parterze, powinny być wyposażone przynajmniej w podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Dodatkowo warto zainwestować w szyby antywłamaniowe, czujniki kontaktronu w ramie okiennej, które umożliwiają integrację z systemem alarmowym oraz klamki z kluczykiem. Wybierając okna powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, czy produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa w klasach RC1 lub RC2.

Mimo zabezpieczeń nadal możemy wietrzyć pomieszczenie. Nasze okna są bezpieczne nawet w pozycji rozszczelnienia. Dodatkowo, jeśli zamontujemy czujnik kontaktronu w dolnej części ramy okiennej, umożliwi nam to wietrzenie pomieszczenia przy uzbrojonym alarmie. Tak zabezpieczone okna gwarantują spokojny i zdrowy sen właścicieli.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności