Jak dobrać kolor okien do budowanego domu?

W trakcie budowy domu musimy podjąć bardzo wiele istotnych decyzji, które będą długo rzutować na walory praktyczne naszej konstrukcji, a także na jej formę estetyczną, dlatego dobrze jest brać pod uwagę kluczowe elementy, a więc okna i drzwi. W głębi duszy każdemu z nas zależy, aby to, co wybierzemy, było jak najlepiej dopasowane indywidualnie. Wśród tego, co najważniejsze jest między innymi wybór okien.

Oczywiście chodzi tutaj o sprawdzoną markę, eleganckie i trwałe wykonanie, a także materiał z jakiego powstają okna, ale również o kolor. Nie można zapominać, że estetyka to kluczowa sprawa dla większość z nas. O ile walory praktyczne mogą być widoczne dopiero po dłuższym użytkowaniu, o tyle estetyka okien ma dla nas znaczenie niebagatelne i zwracamy uwagę na to, czy dane okna rzeczywiście są dopasowane do tego, na czym będzie nam najbardziej zależało.

Kolor okien – jednolite, dopasowane do elewacji, dachu?

W zakresie koloru okien pytań jakie można postawić jest rzeczywiście wiele. Jak sobie na nie odpowiedzieć? Chyba w takim aspekcie trudno oczekiwać, że ktoś za nas podejmie tak indywidualną decyzję, jaką jest wybór odpowiedniego koloru okien. W rzeczywistości to naszym osobistym zadaniem jest wybór perfekcyjnych okien. Oczywiście przy wyborze okien warto jest posłuchać pewnych podpowiedzi, jednak porady raczej powinny dotyczyć spraw związanych z względami praktycznymi danej konstrukcji. Natomiast jeśli chodzi o estetykę, tutaj każdy ma swój gust i nie da się klientom czegoś narzucić. Najważniejsza jest umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji.

Kolor okien najczęściej dopasowuje się do koloru elewacji. Przed laty nie było w tym względzie wyboru, dlatego wszyscy mieli okna koloru białego. Na tą chwilę sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej i dysponujemy dużo szerszym wachlarzem możliwości. Często u jednego producenta mamy nawet kilkanaście odcieni, w jakich mogą się prezentować nasze okna. Tym samym można nimi żonglować do woli. Oczywiście niezależnie od tego, na co się decydujemy, warto postawić na rozwiązania, które będą w stanie stworzyć wspaniały klimat, na co składa się spójność chromatyczna całego budynku.

Dlatego do koloru elewacji warto dobrać również kolor okien. Można pokusić się również o taki sam kolor rynien, dachu czy płotu. Choć taka kompozycja może się wydawać prosta, jej owocem jest szansa na stworzenie jednolitej, zgranej konstrukcji, która już od pierwszej chwili robi bardzo dobre wrażenie, które podkreśla fakt, że każdy element jest przemyślany, wykonany starannie i nie ma w naszej kompozycji przypadku.

Okna-dopasowane-do-elewacji-002MC

Oczywiście na polskim rynku nadal dominuje biel, ale z roku na rok jej udział w sprzedawanych oknach maleje. Statystyki wykazują, że oprócz bieli szerokie zainteresowanie zyskują odcienie brązu, które charakteryzują się niezwykle przytulną formą i dlatego są tak chętnie wybierane. Na pewno przypadną do gustu przede wszystkim takim osobom, które stawiają na eleganckie, klasyczne wnętrza. Jeśli przygotowujemy także okna dachowe, nie można zapominać, że w jakieś mierze ich charakter będzie determinował również kolor, ponieważ musi być kompatybilny z tym jak prezentuje się nasz dach.

Okna-Internorm-do-kuchni-Krasickiego5__DSC9924_male

Nie zapominajmy, że z kolorem okien często warto nieco poeksperymentować. Jeśli brakuje nam przestrzennej wyobraźni będzie można poprosić także biuro projektowe o przygotowanie dla nas indywidualnej wizualizacji. To dzięki niej zobaczymy jak dane okna mogą u nas wyglądać i możliwe, że podjęcie decyzji stanie się łatwiejsze.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności