Jak dbać o okna Internorm? Praktyczne sposoby na konserwację i czyszczenie stolarki okiennej.

Klienci zainteresowani naszymi produktami wielokrotnie pytają, jak dbać o okna Internorm. Nowoczesne technologie zastosowane przy produkcji okien i wysoka jakość naszych produktów sprawiają, że potrzebują one jedynie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, a dzięki prawidłowej konserwacji będą..

Klienci zainteresowani naszymi produktami wielokrotnie pytają, jak dbać o okna Internorm. Nowoczesne technologie zastosowane przy produkcji okien i wysoka jakość naszych produktów sprawiają, że potrzebują one jedynie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, a dzięki prawidłowej konserwacji będą służyły przez wiele lat. Poniżej przedstawiamy praktyczne sposoby na konserwację i czyszczenie stolarki okiennej.

Jak dbać o okna PCV?

Okna plastikowe, ze względu na właściwości elektrostatyczne materiału, z którego są wykonane, należy myć częściej niż okna wykonane z innych materiałów. Ramy najlepiej pielęgnować wodą z odrobiną delikatnego detergentu, na przykład płynu do mycia naczyń. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby produkty, których używamy do mycia ramy okiennej nie zawierały substancji żrących. Regularne mycie okien wystarczy, by ramy z PCV pięknie prezentowały się przez wiele lat.

Pielęgnacja i konserwacja okien drewnianych.

Z oknami drewnianymi od firmy Internorm nie ma dużo pracy, ponieważ od zewnętrznej strony są one chronione nakładką aluminiową odporną na warunki atmosferyczne, a to właśnie głównie od zewnętrznej strony trzeba konserwować okna drewniane. W tym przypadku jednak nie ma takiej konieczności. Ewentualnie od wewnętrznej strony do mycia drewnianych elementów możemy używać preparatów przeznaczonych do pielęgnacji drewna. Wystrzegajmy się jedynie środków, które zawierają amoniak, gdyż może on uszkodzić lakier, którym pokryta jest rama.

Jak dbać o szyby?

Do polerowania szyb najlepiej sprawdzają się miękkie ściereczki, które nie zostawiają włókien lub ręczniki papierowe. Do zebrania płynu z detergentem warto użyć ściereczki bawełnianej lub gumowej ściągaczki. Nasze babcie do mycia i polerowania szyb używały starych gazet. Doświadczenie pokazuje, że metoda ta sprawdza się rewelacyjnie, gdyż farba drukarska doskonale wspomaga polerowanie szyb.

Jak konserwować zawiasy i uszczelki?

Przynajmniej raz w roku powinniśmy sprawdzić stan uszczelek i okuć. Przy okazji warto je przetrzeć wazeliną techniczną, która pielęgnuje i konserwuje uszczelki. W oknach Internorm stosowane są specjalne uszczelki ze sztucznego kauczuku EPDM, które dobrze poddają się konserwacji. Elementy metalowe, takie jak zawiasy, suwnice, narożniki, możemy konserwować specjalnym olejem do okuć.

Oczywiście wszelkie środki czyszczące i konserwacyjne można nabyć u przedstawicieli handlowych Internorm!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności