Idealne okna do salonu

Mnogość kształtów i kolorów nowoczesnych okien znacznie ułatwia zrealizowanie wyobrażeń inwestorów na temat domu i idealnego wnętrza. Z myślą o ich ambitnych marzeniach, inżynierowie austriackiej firmy Internorm stworzyli zapowiedź architektury przyszłości – okno drewniano-aluminiowe HF 410.

Mnogość kształtów i kolorów nowoczesnych okien znacznie ułatwia zrealizowanie wyobrażeń inwestorów na temat domu i idealnego wnętrza. Z myślą o ich ambitnych marzeniach, inżynierowie austriackiej firmy Internorm stworzyli zapowiedź architektury przyszłości – okno drewniano-aluminiowe HF 410. Dzięki klarownym designie i niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła pozostawia ono daleko w tyle swoich rynkowych konkurentów.

Przed producentami materiałów budowlanych staje niezwykle trudne wyzwanie. Muszą bowiem dostarczać zaawansowane technicznie rozwiązania wysokiej jakości, które będą również plastyczne. Produkty takie, jak okna i drzwi muszą być nie tylko energooszczędne, ale powinny umożliwiać realizację różnorodnych projektów architektonicznych. Nierzadko są to wizje śmiałe i spektakularne.

Stylowe okna z Austrii

Sytuacja ta dotyczy w szczególności firmy Internorm, która obecna jest w 22 krajach Europy. Aby przy mnogości kształtów, kolorów i materiałów, ułatwić projektantom wybór okien, które odpowiadają ich wizji, Internorm stworzył cztery linie stylistyczne: Studio, Home Pure, Home Soft oraz Ambiente. Pozwalają one dopasować okna do architektonicznego kontekstu okien produkowanych przez firmę.

HF 410 marki Internorm jest oknem drewniano-aluminiowym. Producent zatroszczył się o to, aby projektant miał wpływ nie tylko na architektoniczny styl ramy oraz skrzydła, ale również na wybór materiałów oraz kolor okna od strony wewnętrznej. Różne kolory i gatunki drewna dają niezliczone możliwości indywidualnej aranżacji kolorystycznej wnętrz. Przykładowo: szary dąb, jako kolor wewnętrzny idealnie pasuje do nowoczesnego stylu z wyrazistymi formami, prostymi materiałami i stonowanymi kolorami. Modrzew jest gatunkiem o naturalnej barwie różowo-żółtej. Jest to jedno z najtrwalszych drzew iglastych, jakie rośnie w Europie. Dobrze widoczne przyrosty oraz słoje nadają wnętrzu naturalny, przytulny charakter. Jesion również doceniany jest przez projektantów, za duże zróżnicowanie kolorystyczne. Jasne kolory, często w obrębie jednego elementu, efektownie komponują się brązami praz tonacjami jaśniejszymi.

Designerskie i ciepłe

W Polsce zapotrzebowanie na energię pierwotną w budynkach mieszkalnych jest zdecydowanie większe niż w innych krajów europejskich, zwłaszcza tych z basenu Morza Śródziemnego lub jego okolic. Zapowiada to nieuchronną konieczność zmiany podejścia do zagadnień związanych z energooszczędnością i projektowaniem powłok budynków.

Jak wiadomo drewno nie jest dobrym przewodnikiem ciepła. Dlatego okno HF 410 – wyposażone w drewniany rdzeń I-tec Core – z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w budownictwie energooszczędnym. Rdzeń profilu skonstruowany jest z wykorzystaniem drewna klejonego warstwowo. Ten rodzaj technologii często stosowany jest w elementach konstrukcyjnych belek czy dźwigarów dachowych i stropowych. Dzięki temu okna jest znacznie stabilniejsze i wytrzymalsze niż okno PVC.

Nawet w wersji podstawowej okno HF 410 wyposażone jest w trzy szyby o bardzo dobrym współczynniku przenikalności ciepła, ciepłą ramkę dystansową typu ISO, ukryte okucia oraz ukryte odprowadzenia wody. Dodatkowo okno wyposażone jest w trzy uszczelki obwodowe, dzięki którym użytkownik nie doświadczy żadnych nieprzyjemnych przeciągów czy tzw. „wiania” spod ramy.  Wszystkie te elementy przekładają się na doskonałe parametry izolacyjne – HF 410 jest jednym z najcieplejszych okien na rynku.

Istotą designu jest umiejętne spełnienie potrzeb użytkownika. Takie jest właśnie okno HF 410 stworzone przez austriacką firmę Internorm. Jego wysokie walory estetyczne idą w parze z zaletami rozwiązań technicznych, czyniąc z HF 410 prawdziwe okno przyszłości.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności