Idealne okna do domu parterowego

Dom parterowy czy piętrowy, niski czy wysoki? Na to pytanie odpowiedzieć musi sobie każdy, kto realizuje marzenia o własnym miejscu na ziemi z ogrodem i większą bądź mniejszą przestrzenią. Po podjęciu tej decyzji, zastanowić się trzeba nad innymi aspektami, jakie związane są z konstrukcją oraz architekturą domu, w tym również, jakie okna wybrać. W niskich domach szczególnie ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się duże przeszklenia.

Nowocześnie i minimalistycznie – na tropie dużych przeszkleń

Wiele osób ma obawy przed montażem dużych okien i drzwi balkonowych lub tarasowych o większej powierzchni przeszklenia. Związane jest to - bez wątpienia -  z przekonaniem, że im większa powierzchnia szyby, tym wyższy współczynnik przenikania ciepła, a to z kolei oznacza mniejszą izolację cieplną i ochronę przed wymianą powietrza. Nowoczesne okna wielkoformatowe w znaczący sposób różnią się od tych pierwszych, które kilkanaście lat temu pojawiły się na rynku. Mają niski współczynnik przenikania ciepła, czego przykładem są drewniano-aluminiowe drzwi przesuwne HS 330 firmy Internorm, których izolacyjność cieplna  wynosi Uw do 0,73 W/m2K. Niezwykle istotny jest również niski próg w dużych drzwiach przesuwnych w niskich domach, w oknie HS 330 wykorzystano płaski próg wykonany z włókna szklanego, zapewniający optymalną izolacyjność cieplną i stabilność. Warto zwrócić uwagę na sposób otwierania oraz zamykania drzwi, a także szerokość profili.

 

Okna do domu parterowego – na co zwrócić uwagę?

Doskonale sprawdzają się duże przeszklenia, które powinny mieć niski współczynnik przenikania ciepła. To jednak nie wszystko, czym powinny charakteryzować się takie okna w niskiej zabudowie. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo oraz ochrona przed ewentualnymi włamaniami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są okna HX300 Panorama. Są to okna drewniano-aluminiowe, których ramę można w całości schować w elewacji budynku, dzięki czemu uzyska się więcej światła w pomieszczeniu oraz piękny efekt wizualny! Przy dużych przeszkleniach warto zwrócić uwagę na rodzaj szyby, w takim przypadku warto zastosować hartowane szyby ESG, które w przypadku mocnego uderzenia rozpada się na tępe, małe odłamki, dzięki czemu ryzyko zranienia jest niskie. Alternatywą równie bezpieczną są szyby antywłamaniowe P4. Dodatkowo warto zastanowić się na zabezpieczeniami antywłamaniowymi w oknie.  

 

Bez wątpienia niskie domy mają jedną, ważną zaletę. Możliwe jest w nich stworzenie wnętrza, którego przedłużeniem będzie piękno natury – ogród za dużym oknem w salonie, kuchni bądź jadalni. Prosta architektura z minimalistycznymi formami i oszczędnymi detalami – duże okna w takich aranżacjach czują się najlepiej.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności