Grafitowy dach - jaka elewacja?

Grafitowy dach - jaka elewacja?

Planując kolorystykę domu powinniśmy starać się o utrzymanie balansu pomiędzy dachem a elewacją. Istotne jest przede wszystkim, aby nie popadać w przesadę. Oczywiście wygląd domu to kwestia indywidualnego gustu, jednak należy pamiętać, że jest on również częścią większej całości.

W przypadku grafitowego dachu dobrym wyborem jest pomalowanie fasady na kolor jaśniejszy, co z jednej strony zapewni ładny kontrast, a z drugiej nie będzie zbyt nachalne.

Co jednak rozumieć należy poprzez kolor jaśniejszy? Rozważmy najpierw przypadek bieli. Wprawdzie tworzy ona wrażenie czystości i schludności, jednak może wydawać się zbyt sterylna i w połączeniu z grafitowym dachem powodować wrażenie nieprzystępnej jałowości. Co więcej, utrzymanie idealnej bieli może nie być łatwe i wymagać częstszych remontów.

Alternatywą dla bieli są więc wszystkie beże, popiele, kolory piaskowe oraz ciepłe i jasne kolory pastelowe. Nieco odważniejszym pomysłem jest np. jasna zieleń, ale powinna ona harmonijnie współgrać z otoczeniem, aby nie gryzła się z resztą zabudowy. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

2.33 / 5 (3 głosy)