Dźwiękoszczelne okna

Jak skutecznie walczyć z uciążliwymi dźwiękami dobiegającymi zza okna? To pytanie zadają sobie nie tylko mieszkańcy dużych, zatłoczonych miast. Hałas może atakować nas zewsząd. Niezależnie od tego, czy przyczyną naszych frustracji jest hałaśliwy sąsiad, ruchliwa szosa czy szkoła w najbliższej okolic

Jak skutecznie walczyć z uciążliwymi dźwiękami dobiegającymi zza okna? To pytanie zadają sobie nie tylko mieszkańcy dużych, zatłoczonych miast. Hałas może atakować nas zewsząd. Niezależnie od tego, czy przyczyną naszych frustracji jest hałaśliwy sąsiad, ruchliwa szosa czy szkoła w najbliższej okolicy, w walce z uporczywymi dźwiękami mogą pomóc nam dźwiękoszczelne okna.

Jak skutecznie ograniczyć decybele?

Jeśli mieszkamy w hałaśliwej okolicy, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na szczelność wszystkich przegród zewnętrznych w naszym domu, czyli drzwi i okien. W precyzyjnym określeniu naszych potrzeb może pomóc przeprowadzenie specjalistycznych badań. Fachowcy dokonają pomiaru natężenia dźwięku w domu lub mieszkaniu i pomogą w określeniu parametrów okien, które pomogą w walce z hałasem. Być może najskuteczniejszym rozwiązaniem okaże się montaż dźwiękoszczelnych okien, które mają wysoki wskaźnik izolacji akustycznej Rw. Wskaźnik ten jest wyrażany w decybelach i określa o ile zostanie zmniejszony poziom hałasu dobiegający do naszych uszu. Okna, które skutecznie wygłuszą pomieszczania powinny być zbudowane z kilku tafli szklanych o różnej grubości. Jeśli hałasy na zewnątrz są wyjątkowo uciążliwe, warto wybrać okna, których Rw wynosi powyżej 42 dB.

Szczelny montaż – ciche okna

Odpowiednio dobrane okna mogą skutecznie zredukować docierające do naszych uszu hałasy z zewnątrz. Warto jednak pamiętać, że kluczem do pełnego sukcesu jest odpowiednio szczelny montaż, który wyeliminuje tak zwane mostki akustyczne, czyli miejsca o obniżonej izolacyjności dźwiękowej. Niezależnie od tego, jak dobre będą okna, pozostawienie nawet najmniejszej szczeliny w miejscu ich osadzenia w murze sprawi, że hałas nadal będzie przedostawał się  do naszego domu. Dlatego montaż dźwiękoszczelnych okien warto zlecić profesjonalistom i bezwzględnie stosować się do wskazówek producenta.

W trosce o nasze zdrowie warto chronić siebie i swoich bliskich przed hałasem. Każdy, kto mieszkał lub mieszka przy ruchliwej ulicy wie, jak uciążliwe mogą być dźwięki dochodzące zza okna. Niestety bardzo często bagatelizujemy negatywne skutki długotrwałego oddziaływania hałasu. Na to, co dzieje się na zewnątrz nie mamy wielkiego wpływu: nie uciszymy przecież samochodów i autobusów, które jeżdżą za oknem. Jednak, montując w naszym domu dźwiękoszczelne okna, możemy sprawić, aby stał się on cichym miejscem, w którym razem z rodziną odpoczniemy od hałasu.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności