Duże przeszklenia – okna do domów nowoczesnych i energooszczędnych

Kiedy wyobrażamy sobie nowoczesny dom, widzimy budynek jasny i przestronny. Dlatego coraz chętniej otwieramy nasze salony i jadalnie na ogród, planując przeszklone okna i drzwi zajmujące często całą ścianę. Malkontenci narzekają, że takie rozwiązania potrafią skutecznie wychłodzić dom. Czy więc projekt domu pasywnego lub energooszczędnego wyklucza śmiałe eksperymenty architektoniczne? Eksperci jednogłośnie twierdzą, że nie. Poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek, dzięki którym dowiecie się, o czym trzeba pamiętać decydując się na wielkogabarytowe przeszklenia.

Gdzie umieścić duże okna?

Planując przeszkloną ścianę koniecznie musimy zwrócić uwagę na jej położenie względem kierunków świata. Duże okna powinny być skierowane na południe lub południowy-wschód, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie energii pochodzącej z promieniowania słonecznego. Istotne jest również rozmieszczenie drzew na naszej działce oraz sąsiedztwo okolicznych budynków. Planując dom pasywny pamiętajmy, aby umiejscowić go na działce tak, żeby nie ograniczać docierania promieni słonecznych na południową elewację.

Duże-przeszklenia-Internorm018MC

Czy duże przeszklenia trzymają ciepło?

Izolacyjność termiczna okna jest bardzo ważna w elementach o niestandardowych rozmiarach. Często ulegamy stereotypom, że duże przeszklenia są zbyt zimne, aby zastosować je w budownictwie niskoenergetycznym. Przy obecnych rozwiązaniach technicznych nie musimy się już tego obawiać. Nowoczesne okna przeznaczone do domów pasywnych są dostępne również w dużych rozmiarach. Właśnie do takich inwestycji  dedykowane są drewniano-aluminiowe drzwi podnośno-przesuwne HS 330. Dzięki świetnej, certyfikowanej izolacyjności cieplnej na poziomie Ud = 0,65 W/m2K możliwe jest  zaprojektowanie i wykonanie domu pasywnego z wielkogabarytowymi fasadami okiennymi.

Zespolone szyby i wytrzymałe ramy

Aby nasze okna spełniały parametry izolacji termicznej i akustycznej, które wymagane są w budownictwie pasywnym, powinniśmy zastosować pakiet szyb zespolonych. Przy tak ciężkich konstrukcjach konieczne jest zastosowanie wytrzymałych ram. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się ramy drewniano-aluminiowe, które są sztywne i zachowują bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Bardzo istotną sprawą jest również profesjonalny montaż okien, który zapewni ich szczelność oraz prawidłowe funkcjonowanie przez lata.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności