Duże przeszklenia: o czym warto wiedzieć?

Duże przeszklenia są coraz częściej wybierane nie tylko do domków jednorodzinnych, ale również mieszkań w bloku oraz apartamentów. Doceniono ich potencjał dekoracyjny wnętrza i możliwość szczególnego doświetlenia budynku.

Radykalnie zmieniają aranżację, nadają wnętrzu przestronności i otwierają wnętrze na środowisko zewnętrzne. Czy coś jeszcze powinieneś wiedzieć?

Duże przeszklenia dla każdego?

Przy wyborze dużych przeszkleń do domu, należy pamiętać, że swoją funkcję w 100% spełnią jedynie w niektórych przypadkach. Jeżeli zależy nam na wykorzystaniu tego rodzaju okien, należy uwzględnić położenie ściany względem kierunku świata. Tak robimy także przy standardowych rozmiarach okien. W tym przypadku ma to jednak szczególne znaczenie, ponieważ im większa jest powierzchnia szyby, tym lepiej można nasłonecznić wnętrze budynku. Umieszczenie dużych przeszkleń na ścianie południowej lub południowo-wschodniej pozwoli maksymalnie wykorzystać naturalną energię promieniowania słonecznego. Ciepło od słońca, jasność wnętrza i przytulny klimat odmienią charakter wnętrza salonu, jadalni bądź sypialni.

Duże przeszklenia sprawdzają się nie tylko w przestronnych wnętrzach, okazałych salonach. Mają zdolność do optycznego powiększania małych powierzchni, co pozwala je skutecznie wykorzystać w przytulnych mieszkaniach.

Duży rozmiar = energooszczędność

Najczęściej pojawiającą się obawą przed wykorzystaniem w domu dużych przeszkleń jest ich niska energooszczędność. Ściana w dużym stopniu wypełniona szybą może przepuszczać dużą ilość zimna z zewnątrz i ciepła z wnętra budynku. Może, ale nie musi! Duże przeszklenia wykonane zgodnie z obowiązującymi normami oraz z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, a więc obawy w tym przypadku są bezpodstawne. Np. w drzwiach przesuwnych PCV-aluminiowych firmy Internorm model KS 430 zastosowano potrójne oszklenie, dzięki któremu izolacyjność cieplna dla całego elementu wynosi Uw = 0,68 W/m2K.

Duży format, a naturalne drewno

Drewniano-aluminiowe okna stanowią symbol luksusu i naturalnego piękna w mieszkaniu. Co jednak na to okna wielkoformatowe?

Z drewna i aluminium wykonuje się również przesuwne drzwi tarasowe z dużymi przeszkleniami, czego przykładem jest model HS 330. W modelu tym również stosuje się potrójne oszklenie, dzięki któremu drzwi osiągają pasywną izolacyjność cieplną tj. Uw = 0,73 W/m2K. Dodatkowo zabezpieczenia w tym modelu są na tyle skuteczne, że HS 330 osiąga drugą klasę odporności na włamanie już w wersji seryjnej.

Duże przeszklenia mogą być więc elementem spełniającym funkcję praktyczną i estetyczną. Dobrej jakością łączą ze sobą piękno oraz estetyczny wygląd z energooszczędnością i doskonałą izolacyjnością. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności