Drzwi tarasowe przesuwne – za i przeciw wielkoformatowym przeszkleniom

Drzwi tarasowe przesuwne – za i przeciw wielkoformatowym przeszkleniom

Drzwi tarasowe przesuwne = więcej naturalnego światła

Im okno jest większe, tym więcej światła przenika do wnętrza pomieszczenia. To z pewnością bardzo mocny argument przemawiający za funkcjonalnością takiego rozwiązania. Dzięki światłu słonecznemu mniej korzystasz z oświetlenia sztucznego, a rachunki za energię są niższe. Ponadto promienie słoneczne są zdrowszym źródłem światła – nasze oczy nie męczą się przy nich tak bardzo jak przy lampie czy sufitowym oświetleniu.

Dom w nowoczesnym stylu

Duże przeszklenia to także lepsza estetyka. W nowoczesnym budownictwie stosowane są proste rozwiązania, budynki mają kształt geometrycznych brył, elewacja jest najczęściej jasna, a projektanci stawiają na minimalizm, ograniczając ilość zbędnych dodatków. Wykorzystują różne materiały budowlane, które często łączą ze sobą w sposób zaskakujący i niespotykany w klasycznej architekturze. Korzystają z tynków dekoracyjnych, falistych płyt włókno-cementowych, blach trapezowych, ale również drewna, aluminium i właśnie szkła, które idealnie wpisuje się w standardy modernistycznego stylu. Duże okna nadają prostej bryle lekkości, łagodząc jej niekiedy surowy charakter.

Widok idealny

Doceniają je przede wszystkim właściciele domów z ogrodem. Wielkoformatowe przeszklenia zapewniają otwartą przestrzeń, przybliżając nas do natury i tego, co jest na zewnątrz. Bujna roślinność, zielona trawa, kolorowe kwiaty oraz rozwiane korony drzew – to malowniczy widok będący naturalnym obrazem w Twoim salonie. W nowoczesnych apartamentach otwierają mieszkanie na tętniące życiem miasto, które wieczorem oświetlone pięknie prezentuje się w stylowym wnętrzu.

Ciepło i komfortowo

Nie musisz obawiać się dużych strat ciepła uciekającego przez wielkoformatowe przeszklenia. W nowoczesnych oknach wykorzystuje się system 3-szybowy. Każda warstwa szkła to dodatkowa ochrona przed wymianą ciepła. Zarówno w systemie przeszklenia stałego HX 300, jak i drzwi tarasowe przesuwnych HS 330 od Internorm szyby są klejone do profilu na całym obwodzie. Ponadto drzwi przesuwne wyposażono dodatkowo w izolacyjne progi z włókna szklanego. To sprawia, że okna są ciepłe i szczelne. Już nie musisz wybierać, czy wnętrze ma być nowoczesne czy ciepłe!

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)