Drzwi przesuwne do nowoczesnych domów z dużymi przeszkleniami

Drzwi przesuwne do nowoczesnych domów z dużymi przeszkleniami

Miłośnicy nowoczesnego budownictwa z pewnością doceniają zalety dużych przeszkleń i wygodnych drzwi przesuwnych. Rozwiązania takie pozwalają nie tylko optycznie powiększyć pomieszczenia na parterze naszego domu, ale także dodatkowo je doświetlić i co za tym idzie, efektywniej korzystać z pasywnej energii pochodzącej z promieniowania słonecznego. Projektując nasz wymarzony dom pozwólmy więc sobie na odrobinę luksusu i wprowadźmy do niego maksymalnie dużo słońca.

Przeszklenia ograniczone jedynie naszą wyobraźnią

Postęp techniki w projektowaniu i wdrażaniu innowacji technicznych umożliwia stosowanie rozwiązań, o których jeszcze kilka lat temu nie mogło być mowy. Można śmiało powiedzieć, że inwestorów ogranicza dziś jedynie ich wyobraźnia, a wykorzystanie dużych przeszkleń i wygodnych systemów drzwi przesuwnych jeszcze nigdy nie było tak proste. Wyjątkowe okna w rozmiarze XL, mogą całkowicie zastąpić ścianę naszego pokoju, a nawet – przy zastosowaniu narożników całoszklanych – dwie sąsiadujące ze sobą ściany. Dodatkowo wąskie, ale stabilne profile ościeżnicy, pozwalają jeszcze bardziej zwiększyć powierzchnię przeszklenia i lepiej pozyskiwać pasywną energię ze światła słonecznego.

Drzwi przesuwne do domów pasywnych

Duże przeszklenia znakomicie sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Wybierając drzwi podnośno-przesuwne HS 330 z seryjnym potrójnym oszkleniem, otrzymamy produkt, który zapewni maksymalną termoizolację i wyciszenie naszego domu. Zastosowanie połączenia drewna od wewnątrz z aluminium po zewnętrznej stronie, zapewni całej konstrukcji wyjątkową sztywność i stabilność. Dodatkowo, dzięki takiemu zestawieniu, możemy idealnie dopasować drzwi przesuwne do naszej elewacji, wybierając kolor ramy z bogatej palety rozwiązań kolorystycznych.

Niski i ciepły próg

Przy planowaniu zakupu drzwi przesuwnych warto pamiętać, że newralgicznym punktem niemalże każdych drzwi przesuwnych jest próg, który niedostatecznie docieplony staje się mostkiem termicznym, czyli miejscem o gorszych właściwościach izolacyjnych. Na szczęście firma Internorm wychodzi naprzeciw tym problemom. Niski próg z włókna szklanego, który w części stałej może zostać całkowicie zakryty profilem drewnianym, zapewni nam nie tylko maksymalną izolację termiczną, ale także wygodę w użytkowaniu. Takie rozwiązanie jest rekomendowane do budownictwa bez barier.

Podsumowując, drzwi podnośno-przesuwne HS 330 znakomicie sprawdzają się w nowoczesny domach z dużymi przeszkleniami. Nasz produkt jest nie tylko piękny, ale także wygodny w obsłudze, a co najważniejsze, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań Internorm, zapewnia najlepszą z możliwych termoizolację.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)