Dopłata do domów pasywnych

Jeśli zastanawiałeś się nad budową budynku pasywnego lub energooszczędnego to lepszego momentu na rozpoczęcie prac chyba już nie będzie. Od 2013 r. możesz zyskać nawet 50 tys zł.

Dla kogo program ?

Program skierowany jest do osób fizycznych budujących dom jednorodzinny lub kupujących dom/mieszkanie od dewelopera (rozumianego również jako spółdzielnia mieszkaniowa).

Dofinansowanie będzie miało formę częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego zaciągniętego na budowę / zakup domu lub zakup mieszkania. Dotacja będzie wypłacana na konto kredytowe beneficjenta po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia i potwierdzeniu uzyskania wymaganego standardu energetycznego przez budynek.

Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od uzyskanego wskaźnika rocznego jednostkowego zapotrzebowania na energię użytkową do celów ogrzewania i wentylacji (EUco), obliczanego zgodnie ze wytycznymi NFOŚiGW, oraz od spełnienia innych warunków, w tym dotyczących sprawności instalacji grzewczej i przygotowania wody użytkowej. Szczegółowe wymagania określone są w Załączniku nr 3 do Programu.

Jakie korzyści ?                                                   

Program przyniesie korzyści dla gospodarstw domowych w postaci:

-dopłaty do kredytu, pokrywającej część wyższych kosztów inwestycyjnych oraz koszty weryfikacji projektu budowlanego i potwierdzenia osiągniętego standardu energetycznego,

-niższych kosztów eksploatacji budynku,

-podniesienia wartości budynku.

Jak zacząć ?

Budżet programu wynosi 300 mln zł. Środki pozwolą na realizację ok. 12 tys. domów jednorodzinnych i mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Wdrożenie programu przewidziane jest na lata 2013–2018, a wydatkowanie środków z nim związanych – do 31.12.2022 r.

Dodatkowych informacji o programie udziela Wydział Rozwoju i Nadzoru Kapitałowego:

tel: (22) 45 90 861, (22) 45 90 878, (22) 45 90 126, e-mail: dom@nfosigw.gov.pl

Koordynator programu  Maria MIlewska   m.milewska@nfosigw.gov.pl

Z-ca koordynatora        Paweł Bartoszewski  p.bartoszewski@nfosigw.gov.pl

Okna Pasywne i Energooszczędne

Owszem nowoczesne rozwiązania okienne naszej firmy mogą wydawać się droższe od innych. Uważamy jednak , że należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na korzyści wynikające z zakupy stolarki okiennej firmy Internorm – a wtedy nasza cena jest już rozsądna – a co więcej z dofinansowaniem. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności