Dopłata do domów pasywnych

Dopłata do domów pasywnych

Dla kogo program ?

Program skierowany jest do osób fizycznych budujących dom jednorodzinny lub kupujących dom/mieszkanie od dewelopera (rozumianego również jako spółdzielnia mieszkaniowa).

Dofinansowanie będzie miało formę częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego zaciągniętego na budowę / zakup domu lub zakup mieszkania. Dotacja będzie wypłacana na konto kredytowe beneficjenta po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia i potwierdzeniu uzyskania wymaganego standardu energetycznego przez budynek.

Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od uzyskanego wskaźnika rocznego jednostkowego zapotrzebowania na energię użytkową do celów ogrzewania i wentylacji (EUco), obliczanego zgodnie ze wytycznymi NFOŚiGW, oraz od spełnienia innych warunków, w tym dotyczących sprawności instalacji grzewczej i przygotowania wody użytkowej. Szczegółowe wymagania określone są w Załączniku nr 3 do Programu.

Jakie korzyści ?                                                   

Program przyniesie korzyści dla gospodarstw domowych w postaci:

-dopłaty do kredytu, pokrywającej część wyższych kosztów inwestycyjnych oraz koszty weryfikacji projektu budowlanego i potwierdzenia osiągniętego standardu energetycznego,

-niższych kosztów eksploatacji budynku,

-podniesienia wartości budynku.

Jak zacząć ?

Budżet programu wynosi 300 mln zł. Środki pozwolą na realizację ok. 12 tys. domów jednorodzinnych i mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Wdrożenie programu przewidziane jest na lata 2013–2018, a wydatkowanie środków z nim związanych – do 31.12.2022 r.

Dodatkowych informacji o programie udziela Wydział Rozwoju i Nadzoru Kapitałowego:

tel: (22) 45 90 861, (22) 45 90 878, (22) 45 90 126, e-mail: dom@nfosigw.gov.pl

Koordynator programu  Maria MIlewska   m.milewska@nfosigw.gov.pl

Z-ca koordynatora        Paweł Bartoszewski  p.bartoszewski@nfosigw.gov.pl

Okna Pasywne i Energooszczędne

Owszem nowoczesne rozwiązania okienne naszej firmy mogą wydawać się droższe od innych. Uważamy jednak , że należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na korzyści wynikające z zakupy stolarki okiennej firmy Internorm – a wtedy nasza cena jest już rozsądna – a co więcej z dofinansowaniem. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)