Dlaczego droższe okno jest tańsze

Zastanawiasz się nad wyborem okien do swojego nowego domu? A może jesteś w trakcie generalnego remontu i chcesz odświeżyć swoje mieszkanie? Okna są jednym z najważniejszych elementów w budownictwie. Ich jakość i rozmiar decyduje o tym, ile światła dziennego będzie w naszych pomieszczeniach, a także mają niebagatelny wpływ na zużycie energii. Czy w związku z tym już na etapie kosztorysu warto wziąć pod uwagę droższe okna? 

Zastanawiasz się nad wyborem okien do swojego nowego domu? A może jesteś w trakcie generalnego remontu i chcesz odświeżyć swoje mieszkanie? Okna są jednym z najważniejszych elementów w budownictwie. Ich jakość i rozmiar decyduje o tym, ile światła dziennego będzie w naszych pomieszczeniach, a także mają niebagatelny wpływ na zużycie energii. Czy w związku z tym już na etapie kosztorysu warto wziąć pod uwagę droższe okna? Czy w ich wypadku cena jednostkowa jest uzasadniona i idzie w parze z jakością? Sprawdźmy na przykładzie okien dostępnych w Internorm.

Bezpieczeństwo domowników

To jeden z tych aspektów życia, na którym nie warto oszczędzać. W tym wypadku cena okien ma swoje uzasadnienie - dzięki nim śpimy spokojnie lub bez obaw wyjeżdżamy na dłuższy urlop i pozostawiamy dom bez opieki. Nowoczesne okna posiadają szereg zabezpieczeń, co czyni je praktycznie nie do sforsowania przez nieproszonych gości. Wśród nich są m.in. ukryte okucia, zastosowanie potrójnych szyb klejonych na całym obwodzie okna, ryglowanie typu I-tec (szczególnie w wypadku okien PCW), klamki na klucz i inne, które czynią dom wyjątkowo bezpiecznym. Naturalnie odbija się to na cenie okien, ale w porównaniu z ewentualnym włamaniem i stratami czy uszkodzonym oknem koszt ten nie jest tak wysoki.

Okna-bezpieczne-Internorm_800x534

Nowoczesne materiały do aranżacji wnętrz

Niejednokrotnie o wyższej cenie okien decydują ich walory estetyczne. Tak też jest w przypadku okien drewniano-aluminiowych, które wykonane ze szlachetnego materiału pozwalają na uzyskanie ciekawego efektu - zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Drewno świetnie pasuje do aranżacji w różnorodnych stylach - od angielskiego i prowansalskiego po industrialny czy glamour. W związku z tym oferujemy w Internorm okleiny i aluminiowe nakładki, dzięki którym stworzysz niepowtarzalny charakter swojego domu.

Dźwiękoszczelność

O tym parametrze często przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy hałas otoczenia nie pozwala nam zasnąć. A dźwiękoszczelność okien decyduje o naszym komforcie za dnia, jak i w nocy.
Droższe okna w tym wypadku pomagają wyeliminować dźwięki ruchu ulicznego czy inne hałasy, które mogą nam bardzo przeszkadzać. Nowoczesne okna są przystosowane
do izolacji dźwięku o natężeniu do 47 dB (gdzie branżowy standard wynosi 30 dB), w związku z czym z powodzeniem można je montować w budynkach położonych blisko tras szybkiego ruchu czy innych źródeł monotonnego hałasu.

Okna dźwiękoszczelne Internorm

Izolacja cieplna

Współczesne budownictwo stawia na domy energooszczędne, które są tanie w eksploatacji, ale jednocześnie zapewniają odpowiednio wysoką temperaturę w zimie i wentylację podczas upalnego lata.
Aby nowy budynek mógł być uważany za energooszczędny lub funkcjonować jako pasywny, to jego okna muszą charakteryzować się niskim przewodnictwem cieplnym.
W Polsce norma przewodnictwa cieplnego dla okien (z wyłączeniem okien połaciowych) na 2021 rok wynosi 0,9 (dla temperatur ≥16ºC) i 1,4 (<16ºC). W Internorm natomiast znajdziesz okna enegrooszczędne, których współczynnik Uw wynosi około 0,6, a więc zdecydowanie niżej niż wymagane normy. Co to oznacza? Okna w Internorm wykazują się niezwykle niskim przewodnictwem cieplnym, nie są więc odpowiedzialne za tworzenie mostków termicznych. Pozwala to na stosowanie dużych okien, a nawet wielkoformatowych przeszkleń fasadowych bez ryzyka, iż przez okna będzie nam uciekać ciepło.
Daje to więc realne oszczędności w postaci niższego poboru mocy przeznaczonej na ogrzewanie budynku. A ponieważ okna montujemy na wiele lat, to nawet wyższa początkowa cena zostanie w przyszłości zrekompensowana niższymi rachunkami za energię. Takie parametry otwierają wiele możliwości aranżacyjnych.
Możemy sobie pozwolić na duże przeszklenia, którym dotrze do pomieszczeń mnóstwo naturalnego, dziennego słońca. Podsumowując, nowoczesne okna wysokiej jakości są warte swojej ceny, ponieważ idzie za tym jakość materiałów stosowanych do ich produkcji oraz uzyskane parametry użytkowe. Pozwalają one na spełnienie wymagań klientów, którzy oczekują trwałych, estetycznych okien wspierających energooszczędność.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności