Czy aluminiowe drzwi wejściowe mogą być energooszczędne?

Czy aluminiowe drzwi wejściowe mogą być energooszczędne?

Energooszczędność

Najnowsze wcielenie aluminiowych drzwi wejściowych od Internorm, model AT410 udowadnia, że wizja taka jest całkiem realna. "Drzwi wejściowe AT410 są wynikiem naturalnej ewolucji zeszłorocznego modelu AT400 i są jak do tej pory naszym szczytowym osiągnięciem w zakresie parametrów termicznych osiąganych przez drzwi aluminiowe” – opowiada Karol Niespodziewański, Dyrektor marketingu firmy IFTM Internorm, specjalizującej się w produkcji produktów do budynków energooszczędnych i pasywnych. Izolacyjność termiczna AT410 faktycznie robi wrażenie. Konstrukcja 3-komorowego profilu ościeżnicy z 30 milimetrowymi ociepleniem z poliamidu i rdzeniem z pianki termoizolacyjnej w połączeniu z 3-komorowym izolowanym termicznie progiem pozwala temu modelowi na osiągnięcie izolacyjności cieplnej na poziomie UD=0,78 W/m2K.

Bezpieczeństwo

Tak dobre parametry pozwalają stosować drzwi zewnętrzne AT410 nawet w najbardziej wymagających pod względem technicznym domach pasywnych (izolacyjność cieplna dla całych drzwi potwierdzona jest certyfikatem Instytutu Technicznego w Grazu). Zastosowanie aluminium w połączeniu z 5-ryglowym zamkiem sprawia, że konstrukcja charakteryzuje się wyjątkowo dużą sztywnością i stabilnością mechaniczną, dzięki czemu opcjonalnie drzwi dostępne są w najwyższej klasie bezpieczeństwa RC2.

Design

Co ważne aluminiowa budowa pozwoliła popuścić wodze fantazji projektantom. Łatwy w kształtowaniu materiał sprawił, że AT410 ma całkowicie zlicowaną stylistykę uzupełnioną o w pełni ukryte zawiasy i wpuszczane w blat drzwiowy pochwyty, co wpisuje ten model w utrzymujący się wśród architektów trend na minimalizm. „AT410 dostępne są we wszystkich kolorach z naszej palety. Dzięki dużej liczbie możliwych kombinacji kolorystycznych, możliwości zastosowania naświetli i szerokiej gamie pochwytów do wyboru każdy może stworzyć drzwi idealnie pasujące do jego wymarzonego projektu domu.” – podsumowuje Niespodziewański. 

Zobacz wszystkie modele drzwi AT 410!

 

 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)