Czy aluminiowe drzwi wejściowe mogą być energooszczędne?

Aluminium to jeden najchętniej wykorzystywanych współcześnie przez architektów materiałów. Jest lekki a jednocześnie stosunkowo sztywny, ale uchodzi za materiał o słabej termoizolacji. Czy możliwe jest zatem stworzenie drzwi aluminiowych, a przy tym energooszczędnych?

Energooszczędność

Najnowsze wcielenie aluminiowych drzwi wejściowych od Internorm, model AT410 udowadnia, że wizja taka jest całkiem realna. "Drzwi wejściowe AT410 są wynikiem naturalnej ewolucji zeszłorocznego modelu AT400 i są jak do tej pory naszym szczytowym osiągnięciem w zakresie parametrów termicznych osiąganych przez drzwi aluminiowe” – opowiada Karol Niespodziewański, Dyrektor marketingu firmy IFTM Internorm, specjalizującej się w produkcji produktów do budynków energooszczędnych i pasywnych. Izolacyjność termiczna AT410 faktycznie robi wrażenie. Konstrukcja 3-komorowego profilu ościeżnicy z 30 milimetrowymi ociepleniem z poliamidu i rdzeniem z pianki termoizolacyjnej w połączeniu z 3-komorowym izolowanym termicznie progiem pozwala temu modelowi na osiągnięcie izolacyjności cieplnej na poziomie UD=0,78 W/m2K.

Bezpieczeństwo

Tak dobre parametry pozwalają stosować drzwi zewnętrzne AT410 nawet w najbardziej wymagających pod względem technicznym domach pasywnych (izolacyjność cieplna dla całych drzwi potwierdzona jest certyfikatem Instytutu Technicznego w Grazu). Zastosowanie aluminium w połączeniu z 5-ryglowym zamkiem sprawia, że konstrukcja charakteryzuje się wyjątkowo dużą sztywnością i stabilnością mechaniczną, dzięki czemu opcjonalnie drzwi dostępne są w najwyższej klasie bezpieczeństwa RC2.

Design

Co ważne aluminiowa budowa pozwoliła popuścić wodze fantazji projektantom. Łatwy w kształtowaniu materiał sprawił, że AT410 ma całkowicie zlicowaną stylistykę uzupełnioną o w pełni ukryte zawiasy i wpuszczane w blat drzwiowy pochwyty, co wpisuje ten model w utrzymujący się wśród architektów trend na minimalizm. „AT410 dostępne są we wszystkich kolorach z naszej palety. Dzięki dużej liczbie możliwych kombinacji kolorystycznych, możliwości zastosowania naświetli i szerokiej gamie pochwytów do wyboru każdy może stworzyć drzwi idealnie pasujące do jego wymarzonego projektu domu.” – podsumowuje Niespodziewański. 

Zobacz wszystkie modele drzwi AT 410!

 

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności