Częste błędy przy wybieraniu okien

Okna – rama i szyba – wydawałoby się, że to element wyposażenia domu, którego wybór nie może przysporzyć większych kłopotów. Doświadczenie oraz długie lata w branży pozwoliły nam jednak dostrzec kilka błędów przy wyborze okien, które są nagminnie powtarzane przez klientów.

Okna – rama i szyba – wydawałoby się, że to element wyposażenia domu, którego wybór nie może przysporzyć większych kłopotów. Doświadczenie oraz długie lata w branży pozwoliły nam jednak dostrzec kilka błędów przy wyborze okien, które są nagminnie powtarzane przez klientów. Wynika to przede wszystkim z braku odpowiedniej fachowej wiedzy, braku wsparcia architektów oraz chęci oszczędności kosztem jakości.

Niezależnie od tego, czy dopiero budujemy dom i dokonujemy wyboru okien bądź też planujemy ich wymianę, istotne jest, aby podejmowana decyzja była przemyślana, co pomoże nam uniknąć błędów, które w niekrótkim czasie od zakupu dadzą o sobie znaki.

Naświetlenie budynku – kiedy coś jest nie tak

Położenie budynku względem 4 stron świata stanowi ważny aspekt, mający wpływ na komfort jest użytkowania, ale też oszczędność ogrzewania i prądu. Co mają z tym wspólnego okna?

Otóż, nadal wiele osób nie wykorzystuje wiedzy na temat specyfiki poszczególnych stron świata. Najlepiej oświetlona jest południowa i zachodnia część budynku, inaczej jest w północnej i wschodniej części budynku. Należy o tym pamiętać przy okazji wielkości okien oraz ich ilości w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu jesteśmy w stanie zminimalizować koszty związane ze zużyciem energii. Z kolei w miesiącach, w których temperatura jest wysoka może dojść do przegrzania pomieszczeń, trzeba zatem również pomyśleć nad osłoną przeciwsłoneczną. DO wyboru są rolety i żaluzje zewnętrzne, okna zespolone, w których zamontowane są żaluzje międzyszybowe lub osłony, które można zastosować od wewnątrz pomieszczenia takie jak: zasłony, rolety i żaluzje wewnętrzne itd.

Przepisy – czy znasz je dobrze?

Wykonanie projektu domu nie jest rzeczą prostą. Istnieje wiele przepisów oraz regulacji prawnych, które trzeba przy tym uwzględnić. Błędy przy wyborze okien w tej kwestii mogą dotyczyć np. wielkości okien bądź też poszczególnych jej współczynników. Jeżeli wybierzemy okna niedostosowane nie tylko do naszych potrzeb, ale też przepisów, możemy być zmuszeni do przebudowy budynku, czyli sami narażamy siebie na dodatkowe koszty. Zawsze trzeba pamiętać o szczegółowym zapoznaniu się z dokumentacją produktu, a wcześniej z przepisami, które nas dotyczą.

Energooszczędne – czy na pewno?

Okna energooszczędne – wielu oknom przypisuje się tę cechę, jednak nie wszystkie w rzeczywistości ją posiadają. Jak wybrać i się nie rozczarować? Okna energooszczędne mają współczynnik przenikania ciepła niższy, niż 1,0 W/(m2K). Zawsze sprawdzaj tę wartość i wymagaj od sprzedawcy certyfikatu potwierdzającego izolacyjność cieplną dla całego okna. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności