Ciepły montaż drzwi zewnętrznych

Ciepły montaż drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne są wizytówką naszego domu. Dlatego tak bardzo zależy nam tym, aby oddawały jego charakter i dobrze komponowały się ze stylem budynku. Niestety często zdarza się, że właśnie przez drzwi wejściowe z domu ucieka ciepło. Jak można tego uniknąć? Najlepiej zainwestować w produkty o dobrych paramentach izolacji termicznej i zadbać, aby zostały odpowiednio osadzone w ścianie. Jeśli zależy nam na oszczędnościach na ogrzewaniu,  najlepiej zdecydować się na ciepły montaż drzwi zewnętrznych.

Co to jest ciepły montaż?

Ciepły montaż to odpowiednie uszczelnienie miejsca, w którym osadzone zostaną drzwi. Eliminuje on ryzyko powstawania obwodowych i miejscowych mostków termicznych oraz przemarzania muru. Punkt styku ościeży ze ścianą to miejsce najbardziej narażone na przenikanie zimna oraz wilgoci, co w konsekwencji może doprowadzić do pojawienia się pleśni. Aby tego uniknąć miejsca, w których osadza się drzwi, uszczelniane są za pomocą materiałów termoizolacyjnych oraz folii i taśm, chroniących przed wilgocią. Od zewnątrz konieczne jest zastosowanie taśmy paroprzepuszczalnej, aby umożliwić odpowiednie odprowadzanie wody i zabezpieczyć przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Przy ciepłym montażu drzwi wejściowych ogromne znaczenie ma też odpowiednie przygotowanie otworu, w którym osadzone zostaną drzwi. Dlatego najlepiej montaż zlecić specjalnie przygotowanej do tego ekipie.

Szczelne drzwi gwarancją ciepłego i zdrowego domu

Trwałe i szczelne osadzenie drzwi w ścianie da nam gwarancję tego, że produkt, który kupiliśmy będzie najlepiej spełniał swoje funkcje i nie straci właściwości termoizolacyjnych gwarantowanych przez producenta. Zastosowanie techniki ciepłego montażu może przyczynić się do tego, że zminimalizujemy straty ciepła w naszym domu i tym samym zmniejszymy nasze rachunki za energię. Montaż warstwowy staje się standardem w przypadku budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego.

Warto również dodać, że dobra izolacja przed działaniem czynników zewnętrznych i wilgoci sprawi, że przy drzwiach wejściowych nie będzie rozwijała się szkodliwa pleśń. Warto więc zadbać, aby umiejscowienie drzwi wejściowych w murze było przeprowadzone z jak największą starannością, a do prac montażowych zostały użyte materiały izolacyjne dobrej jakości. Dzięki temu drzwi zewnętrzne w naszym domu będą osadzone nie tylko stabilnie, ale i szczelnie.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)