Antywłamaniowe drzwi balkonowe.

Antywłamaniowe drzwi balkonowe.

Drzwi balkonowe są bardzo często słabym ogniwem w całościowym zabezpieczeniu naszego domu. Z reguły niedostatecznie doceniamy pomysłowość potencjalnych włamywaczy i rezygnujemy z  zabezpieczenia otworów z pozoru trudno dostępnych, skupiając się na oknach i drzwiach usytuowanych na parterze naszego domu. Takie lekkomyślne podejście może nas jednak wiele kosztować. Dziś doradzamy, na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy antywłamaniowe drzwi balkonowe.

Wytrzymały profil i ukryte okucia

Nowoczesne drzwi przesuwne i przeszklenia zajmujące całą ścianę są szczególnie polecane dla osób, które chcą dodatkowo doświetlić pomieszczenia w swoim domu. To rozwiązania eleganckie i ponadczasowe, a przy okazji bardzo wygodne. Jak jednak wybrać drzwi prowadzące na balkon i taras, aby nie musieć rezygnować z ich estetycznych walorów i jednocześnie zapewnić sobie skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi? To, na co powinniśmy zwrócić naszą szczególną uwagę to wytrzymały profil i okucia zabezpieczające drzwi przed wywarzaniem. W celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa w nowoczesnych drzwiach stosuje się trzpienie grzybkowe i antywłamaniowe zaczepy zamka. Warto również zaopatrzyć się w prosty z pozoru gadżet, jakim jest klamka z kluczykiem. Zapewni ona nie tylko ochronę przed włamaniem, ale także zagwarantuje bezpieczeństwo małym dzieciom, które nie będą w stanie same otworzyć okien lub drzwi. Dodatkową ochroną przed włamywaczami będzie zamontowanie czujników kontaktronu w ramie. Dzięki zintegrowaniu ich z system alarmowym, będziemy mogli szybko zareagować przy każdej zewnętrznej ingerencji w konstrukcję drzwi balkonowych.

Bezpieczne drzwi balkonowe i wytrzymałe oszklenie

Większość włamań do domów jednorodzinnych dokonywanych jest przez wyważenie konstrukcji, a nie przez rozbicie szyby. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy zupełnie zlekceważyć ten element drzwi balkonowych i tarasowych. Jeśli decydujemy się na duże przeszklenia, musimy mieć gwarancję, że ich konstrukcja będzie zarówno stabilna, jak i bezpieczna. W trosce o naszych najbliższych powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na oszklenie. Aby zwiększyć właściwości antywłamaniowe okien i drzwi, stosuje się bezpieczne wielowarstwowe szkło, które w przypadku rozbicia trzyma się folii.

Wybór odpowiednich drzwi balkonowych to jednak nie wszystko. Dopełnieniem całości powinien być stabilny, fachowy montaż, dzięki któremu cała konstrukcja antywłamaniowych drzwi balkonowych zostanie prawidłowo osadzona w ścianie. Pamiętajmy również, że gwarancję pełnej funkcjonalności zapewnią jedynie produkty certyfikowane, których klasa antywłamaniowa jest potwierdzona specjalnym atestem.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

3.50 / 5 (4 głosy)