Okna i drzwi pasywne - nowa idea w podejściu do oszczędzania energii

PASYWNY DOM DZIĘKI INTERNORM

Budynki tego typu wyróżniają świetne parametry izolacyjne oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji.

Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach. Jednym z podstawowych elementów wpływających na pasywność budynku są okna.

Okna energooszczędne w domach pasywnych pełnią bardzo ważną rolę

Okna energooszczędne w domach pasywnych pełnią bardzo ważną rolę

Okna mimo dużej powierzchni szklanej mogą zmniejszać straty ciepła, a także dają możliwość pozyskiwania ciepła dzięki promieniowaniu słonecznemu.

Jakie powinny być okna przeznaczone do domów pasywnych? Tylko okna trzyszybowe o wysokiej izolacyjności cieplnej mogą spełnić bardzo trudne wymogi. Profil okna musi mieć bardzo ciepłą konstrukcję. Krawędzie oszklenia powinny być zoptymalizowane termicznie. Montaż stolarki pasywnej różni się od standardowego „montażu na piankę”. Montaż okien pasywnych powinien być przeprowadzony przy użyciu specjalnych materiałów przeznaczonych do budownictwa energooszczędnego przez fachowców wyszkolonych w tej dziedzinie.

Wyznaczamy kierunek innowacji i energooszczędności

Okna Internorm są przeznaczone do domów pasywnych

W celu zagwarantowania wysokiej jakości okien pasywnych niezależny Instytut Techniki okiennej z Rosenheim przeprowadza certyfikację produktów min. pod kątem ich izolacyjności cieplnej, po to aby klient był pewien, że nabywa okna predysponowane do domów pasywnych.

Internorm jest liderem w produkcji bezpiecznych okien do domów pasywnych. Wszystkie okna z oferty Internorm posiadają energooszczędną izolacyjność cieplną. Dodatkowo Internorm posiada w swojej ofercie drzwi pasywne!

Dom pasywny to inwestycja na lata

Dom pasywny gwarantuje zarówno zimą, jak i latem niezmienną, przyjemną temperaturę bez konieczności stosowania tradycyjnych systemów ogrzewania lub klimatyzacji.

Wykorzystanie ciepła dostarczanego przez promienie słoneczne oraz ciepła produkowanego przez urządzenia i mieszkańców w zupełności wystarcza, gdyż energia cieplna potrzebna do ogrzania domu pasywnego to zaledwie 10% energii zużywanej przez dom ogrzewany w tradycyjny sposób.

Design dopasowany do stylu Twojego budynk
Nawet do* 1690zł

Poprzez wymianę okien możesz zaoszczędzić pieniędzą każdego roku.

Ponadto możesz zmniejszyć wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO 2 . Stworzyliśmy narzędzie, które pozwala pozwala oszacować oszczędności dzięki wymianie okien i drzwi na pasywne okna Internorm.

Kalkulator oszczędności

* Obliczenia zostały przeprowadzone dla domu o powierzchni 120 m2 zlokalizowanym w Berlinie ogrzewanym gazowo, o powierzchni okien 24 m2 w standardzie jednoszybowym. Po remoncie założono wstawienie okien HV 350 o współcznniku Uw = 0.68 W/m²K, Ug = 0.5 W/m²K, g = 56%. Oszczędności roczne wyniosły 395 € co po kursie z dnia 3.06.2019 - 4.2809 daje kwotę 1690,95 zł.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 889 987)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności