Montaż okien trzyszybowych

Ogromne znaczenie ma prawidłowy montaż!  

Fachowy montaż okien pasywnych jest warunkiem ich prawidłowego i trwałego działania. W budowie domu ważną rolę odgrywa też szczelność i izolacja cieplna. Do dużych strat ciepła może dochodzić zwłaszcza w miejscu połączenia z murem. Praktyka pokazuje, że właśnie tu może pojawiać się woda kondensacyjna i rozwijać pleśń. Dlatego należy zwracać uwagę na prawidłowe połączenie ościeżnicy z budynkiem, a to zależy właśnie od poprawnego montażu. 

Zlecaj więc montaż tylko przeszkolonym pracownikom – takimi specjalistami dysponuje Twój [1st] window partner. Gwarantują oni montaż na odpowiednim poziomie technicznym i dzięki temu zachowanie norm oraz przepisów, a także uwzględnienie podstaw fizyki budowli istotnych dla poprawnego montażu.

Oto na co należy zwrócić uwagę podczas montażu:

Temperatura pomieszczenia, wilgotność powietrza w pomieszczeniu

Połączenie z murem (spoina montażowa) musi zostać dookoła uszczelnione tak, aby nie przepuszczało powietrza. Zapobiega to przedostawaniu się do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po ochłodzeniu wykrapla się woda i powoduje powstawanie pleśni.

Izolacyjność cieplna / izolacyjność dźwiękowa

Środkowa płaszczyzna spoiny montażowej musi zostać całkowicie wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiada za izolację cieplną i dźwiękową, ale nie za izolację przeciwwiatrową i przeciwwilgociową.

Temperatura zewnętrzna, deszcz, wiatr itd.

Połączenie z murem musi być od zewnątrz dookoła trwale wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Wymogi te dotyczą nie tylko samych okien trzyszybowych, ale też obszaru połączenia z parapetem. Jeśli mimo to od wewnątrz przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość wydostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).

Masa własna

Ciężar jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych odbywa się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Odległości między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego wykonana jest ościeżnica. Przybijanie gwoździami nie spełnia aktualnych zaleceń technicznych.

Ruchy konstrukcji ościeżnicy / muru

Odkształcenia spowodowane przez obciążenie wiatrem lub wynikające z eksploatacji (opieranie się o okno), a także spowodowane przez temperaturę zmiany długości należy zrownoważyć poprzez zamocowanie mechaniczne i podkładki dystansowe.

Nasz firma korzysta tylko z materiałów montażowych firmy:

  

 

 

p/montaz-okien-trzyszybowych