Wyszukany minimalizm na wejściu

Wyszukany minimalizm na wejściu

W najnowszych aranżacjach wciąż panuje moda na minimalizm. W wystroju wnętrz dominują biel oraz szarości. Nowoczesne mieszkania, pozbawione ścian działowych, operują otwartą przestrzenią. Okna na całą ścianę sprawiają wrażenie nieograniczonej swobody, a wszystko dopełniają nowoczesne drzwi wejściowe.

Wyszukana estetyka

Wnętrze o wysokim standardzie, pozbawione ozdób, dodatków czy dywanów to coraz częstszy trend w urządzaniu domu. Takie miejsce przypomina nowoczesne biuro z wielkoformatowymi przeszkleniami. Stąd nazwa stylu – Studio. Na rynku dostępne są drzwi i okna, które doskonale wpisują się w taką nowoczesną stylistykę. Wizualna strona nowoczesnych rozwiązań to nie wszystko. Dobrze jeśli drzwi i okna, oprócz zaspokajania czysto estetycznych potrzeb, spełniają też najwyższe normy bezpieczeństwa i energooszczędności.

Wybrać samemu

Dla wymagającego klienta najważniejszym udogodnieniem jest możliwość wyboru. Wielość opcji w ramach jednego stylu umożliwia zindywidualizowanie mieszkania. Ponieważ w minimalistycznym wnętrzu wcielana jest zasada na ukrywanie wszystkiego, co nie musi być widoczne, Internorm stawia w linii Studio na drzwi całkowicie zlicowane ze ścianą. Zawiasy, gdyby były widoczne, niwelowałyby efekt całości.

Technologia przeciwko włamywaczom

Przykładem drzwi, które pasują do minimalistycznego wystroju mieszkania, są HT410 z oferty Internormu. Zbudowane z drewna, aluminium oraz znajdującą się pomiędzy nimi pianki termoizolacyjnej, mają warstwową, płytową konstrukcję. Jak tłumaczy Dariusz Olszewski, doradca klienta tej marki,  zapewnia to świetną izolacyjność cieplną Ud = 0,58 W/m2K, co oznacza, że są to drzwi, które można wykorzystywać również w budownictwie pasywnym i energooszczędnym oraz ochronę przed włamywaczami (druga klasa odporności na włamanie w standardzie). Wielbicieli nowinek zainteresuje możliwość montażu automatycznego systemu ryglowania drzwi z kontrolą dostępu. Ponieważ wzrasta świadomość kupujących na temat norm, które spełniają produkty, coraz częściej wybierane są takie, których właściwości są udokumentowane. Warto zwracać uwagę na oznaczenia, jakie są naklejone na produktach takich jak drzwi i okna. Instytucje, które wydają certyfikaty, są niezależnymi ośrodkami badawczymi, co gwarantuje rzetelność przeprowadzonych prób.

Dla pełnego efektu - wykończenie

Dobrze dobrane drzwi wejściowe mogą podkreślić perfekcyjny wygląd domu zaprojektowane w stylu minimalistycznym. Aby to umożliwić, projektanci postanowili odejść od tradycyjnych klamek i rozet. Do drzwi HT410 można dobrać, zamiast klamek, wpuszczane w blat drzwiowy pochwyty. Szczególnie godne uwagi są pochwyty – od okrągłych i kwadratowych aż po wąskie, prostokątne, sprawiające wrażenie dodatku kompozycyjnego. Utrzymana w zimnej kolorystyce linia Studio dopełni nowoczesnego wyglądu energooszczędnego domu.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu