Czy to już jest następna generacja okien drewniano-aluminiowych?

Czy to już jest następna generacja okien drewniano-aluminiowych?

Okna drewniano-aluminiowe to produkt, który uznawany jest przez wielu specjalistów za najbardziej zaawansowany technologicznie system okienny. Na polskim rynku ma stosunkowo niewielki staż, chociaż każdego roku jego popularność wzrasta. W Europie Zachodniej jest to rozwiązanie doskonale znane. Okna drewniane z nakładką aluminiową, podobnie jak okna z materiału PCV są nieustannie technologicznie i wizualnie ulepszane. W tym roku na rynku pojawił się produkt, który można uznać za kolejną już generację okien drewniano-aluminiowych. Jakich zmian w budowie profilu dokonano i jakich technologii do tego użyto?     

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

W 2016 roku firma Internorm, austriacki producent okien i drzwi, swoją ofertę poszerzyła o innowacyjny model okna drewniano-aluminiowego: HF 410. Wraz z nim zadebiutowała nowa technologia rdzenia profilu – I-tec Core.

I-tec Core to statycznie nośny rdzeń z drewna pełnego o wielowarstwowej konstrukcji.  Do jego produkcji używa się drewna z drzew iglastych; by rama cechowała się odpowiednio dużą trwałością, forniry zostają połączone wodoodpornym i ekologicznym klejem z żywicy fenolowej. Uzyskany w ten sposób materiał ma o 60% lepszą odporność na zginanie, ale jest też elastyczniejszy od tradycyjnego drewna, poprawia stabilność okien i umożliwia wytwarzanie ram o szczególnie dużych wymiarach. Dotychczas materiał ten stosowano w konstrukcjach dachowych, belkach wiązarowych, przemyśle domów prefabrykowanych itd. Większe możliwości nie oznaczają szkody dla środowiska naturalnego, ponieważ I-tec Core to szczególnie ekologiczny materiał, który nosi oznaczenie PEFC, przyznawane za oszczędną i ekologiczną gospodarkę leśną.  

Cztery linie stylistyczne nakładki aluminiowej

Nakładka aluminiowa w oknach HF410 może być wykonana w czterech wariantach stylistycznych: Studio, Home Pure, Home Soft i Ambiente. Dla osób, których domy mają nowoczesny wygląd dobrym rozwiązaniem będą dwa pierwsze warianty, dla tradycjonalistów i fanów klasycznych form odpowiednim wyborem będzie linia Home Soft lub Ambiente.  

Ponad to nakładka aluminiowa stanowi sprawdzony sposób na ochronę okna przed wieloletnim wpływem warunków atmosferycznych, a także uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak otarcia czy wyszczerbienia. Aluminium można pokryć jednym z kilkuset dostępnych kolorów, dzięki czemu każdy powinien łatwo znaleźć odpowiadający mu wariant. 

Wnętrze ma znaczenie

W 2016 roku gama dostępnych w ofercie Internormu gatunków drewna poszerzyła się o dąb oraz jesion, a dodatkowo okno można wykonać w modrzewiu. Każdy z nich występuje w kilku wariantach kolorystycznych drewna, a także każde z nich można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Miłośnik tradycyjnej stylistyki ma szeroki wachlarz możliwości wyboru barwy pasującej do klasycznie udekorowanego wnętrza, ale w ofercie znajdują się również kolory, które zadowolą osoby mające pomieszczenia zaprojektowane w nowoczesnym stylu.

Tradycyjnie pasywne

Produkty Internormu od lat słyną ze swoich doskonałych parametrów technicznych, a szczególnie – z wysokiej termoizolacyjności. Innowacyjna konstrukcja okna HF 410 nie wymusiła w tym względzie jakichkolwiek kompromisów, toteż jego maksymalny współczynnik przenikania ciepła Uw do 0,64 W/m²K. W wersji standardowej okno osiąga izolacyjność cieplna na poziomie Uw = 0,70 W/m2K. Osiągnięcie tak zadowalającego rezultatu stało się możliwe min. dzięki zastosowaniu technologii Fix-O-Round, która polega na połączeniu potrójnego oszklenia z ramą na całym jej obwodzie. To rozwiązanie zapewnia jeszcze większą stabilność skrzydła.

Pozytywny wpływ na parametry termoizolacyjne okna HF 410 mają również trzy uszczelki obwodowe; jednocześnie chronią one wnętrze budynku przed wnikaniem wilgoci z zewnątrz. Wszystko to sprawia, że najnowszy produkt Internormu doskonale sprawdzi się w budownictwie pasywnym, które z roku na rok cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem.

Nowa generacja okien

Za sprawą swojej innowacyjnej konstrukcji, model HF 410 oznacza nową jakość wśród okien drewniano-aluminiowych. Na rynku stolarki okiennej nie ma drugiego takiego produktu. Jego wygląd łatwo dopasować do każdej elewacji oraz każdego wnętrza, a pod warstwą aluminium oraz ozdobnego drewna kryją się rozwiązania, które skutecznie zapobiegną ucieczce ciepła z domu, jak również ograniczają przedostawanie się hałasu do pomieszczeń. HF 410 jest więc doskonałym przykładem tego, jak powinno prezentować się oraz funkcjonować okno stworzone z myślą o klientach, dla których liczy się najwyższa jakość, a także komfort psychiczny, ponieważ okno objęte jest 10 letnią gwarancją!

Więcej informacji o oknie HF 410 znajdą Państwo tutaj! 

ZDJĘCIA DO POBRANIA!

 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu