85 lat Internorm - symfonia tradycji z innowacyjnością

85 lat Internorm - symfonia tradycji z innowacyjnością

W 2016 roku austriacki producent okien i drzwi firma Internorm obchodzi jubileusz 85-lecia swojego istnienia. Wśród ponad 2000 osób zaproszonych na obchody znaleźli się: Internorm Partnerzy z kilkunastu krajów Europy, wieloletni kontrahenci, pracownicy i sympatycy firmy oraz rodzina Klinger, założycieli i właścicieli marki Internorm.

Niezwykłe miejsce dla wyjątkowej marki

Na świecie jest wiele towarzystw muzycznych, natomiast tylko jedno Wiedeńskie Towarzystwo Muzyczne. Jest ono uznawane za centrum międzynarodowej sceny muzycznej oraz swoiste El Dorado muzyki klasycznej.

Najbardziej znanym pomieszczeniem w budynku Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego jest Wielka sala, nazywana również „Złotą salą”, ze względu na wytworne wyposażenie oraz piękne rzeźby. To właśnie w tej sali odbywa się Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich, który jest transmitowany do ponad 90 krajów oraz oglądany przez ponad 50 mln osób.

Symfonia Internorm w czterech częściach

Program obchodów został podzielony na cztery części, tak jak klasyczna symfonia.

Pierwsza część: „Aperitif jako Uwertura” składała się z oficjalnego powitania gości oraz tradycyjnej lampki szampana. 

Druga część: „Prezentacja Biznesowa Internorm” – zaczęła się od wystąpienia Dyrektora Generalnego Internorm International Pana Johanna Pichlera, który podsumował ubiegły, dobry rok dla firmy Internorm. Po przemowie wyświetlony został film „85 lat Internorm – Symfonia Tradycji z Innowacyjnością”. Film przedstawiał kluczowe momenty w historii firmy Internorm, w której jedną z głównych ról odgrywały innowacje, dzięki którym austriacki producent stał się marką okienną nr 1 w Europie.

Po filmie szef Działu Innowacji Pan Engelbet König przeprowadził oficjalną prezentację okna drewniano-aluminiowego nowej generacji, modelu HF 410. Oryginalna budowa profilu oraz estetyka okna wzbudziły najpierw szczery uśmiech, a następnie uzasadnione zadowolenie na twarzach uczestników imprezy. Będzie to niewątpliwie kolejny rewolucyjny, wcześniej niespotykany produkt w kolekcji firmy Internorm. Szczegóły niebawem.

Dalszym punktem tej części programu było uroczyste rozdanie nagród „Internorm awards”. Najlepsi Internorm Partnerzy z całej Europy zostali uhonorowani osobiście przez właścicieli Internorm na scenie prestiżowej „Złotej Sali”.    

Trzecia część: „Światowy lider okien i drzwi“. W tej części symfonii Internorm widzowie mogli posilić się w bufecie zarówno tradycyjnymi austriackimi potrawami, jak również jedzeniem o nieszablonowej estetyce i smaku. Najważniejsza jednak była możliwość obejrzenia na żywo, we wspaniałej oprawie, nowych produktów. Za miejsce na ich ekspozycję wybrano inne piękne i znane sale Towarzystwa Muzycznego. Były to odpowiednio: Sala Szklana, Sala Metalowa, Sala Drewniana oraz Sala Kamienna. W każdej z nich sposób prezentacji był inny i nawiązywał do charakteru sali.

Czwarta część: Koncert Noworoczny Internorm. Na koniec zostawiono crème de la crème całej imprezy, czyli  Koncert Noworoczny wykonany specjalnie dla firmy Internorm. Program muzyczny okraszony był w radosne, pełne energii, ale także refleksji kompozycje rodziny Strauss i nie tylko. Orkiestra Wiedeńska im. Johanna Straussa pod batutą Alfreda Eschwe zagrała ponad 10 utworów wśród których można było usłyszeć: „Nordseebilder”, „Feuerfest”, „Pariser Polka”, „Pizzicato Polka”. Występ swoim głosem wzbogacili uznani soliści Anita Götz oraz Mathias Hausmann. Podczas wykonywania ostatniego utworu, walca „An der schönen Blauen Donau” na ekranie umieszczonym nad orkiestrą na scenie, mogliśmy zobaczyć nową ekspozycję prezentującą produkty ustawione w porządku chronologicznym oraz tańczących wśród niej tancerzy i tancerki, którzy swój występ skończyli na głównej scenie „Złotej Sali”. 

Efektowna oprawa, nowy nadzwyczajny produkt, znamienici goście, słynna orkiestra oraz przesiąknięte historią miejsce współgrały ze sobą przez cały, udany wieczór.

 Jubileuszowy 2016 rok z Internorm  

Ze względu na okazały jubileusz Internorm przygotował dla swoich klientów szereg atrakcji. Do 12 marca trwa akcja promocyjna, w ramach której do wszystkich okien PCV-aluminiowych oraz drewniano-aluminiowych oferowana jest trzecia szyba oraz okucia klasy RC1 gratis!

Od początku roku Internorm aktywnie uczestniczy w imprezach branżowych. Pierwszą z nich były dobrze wszystkim znane targi BUDMA w Poznaniu. Kolejnymi targami, na które wybiera się austriacka marka to 4 Design Days odbywające się w Katowicach w dniach od 11 do 14 lutego. Następnie na początku marca, od 2 do 5, producent pojawi się w Łodzi na targach budowlanych Interbud. Ostatnią kończącą ten tour imprezą są wrocławskie targi Tarbud, na których marka pokaże swoje produkty w dniach 18-20 marca.  

W Warszawie został właśnie otwarty najnowocześniejszy salon Internorm w Polsce.

O innych akcjach promocyjnych i ofertach specjalnych Internorm informacje można znaleźć na stronie www.internorm.com lub www.okna-pasywne.pl

Zdjęcia do pobrania!

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu