DOBRY DESIGN INTERNORM - NAGRODA DLA OKNA HV 240

DOBRY DESIGN INTERNORM - NAGRODA DLA OKNA HV 240

DOBRY DESIGN - ZAŁOŻENIA KONKURSU

Redakcja miesięcznika Dobrze Mieszkaj za cel wzięła sobie zbudowanie opiniotwórczej grupy jurorów składającej się ze specjalistów, którzy zawodowo zajmują się designem, dlatego też zaproszono ok 100 architektów i projektantów wnętrz. Właśnie ten fakt spowodował nasz udział w konkursie, ponieważ nie ma to jak dać do zweryfikowania swój produkt osobom, które przez swoją profesję wyczulone są na punkcie estetyki.  Jury wyróżniło 44 różnej maści produkty w dziesięciu kategoriach.  „Dobry Design 2013 to już druga edycja konkursu organizowanego przez nasz magazyn. Kolejny raz chcieliśmy wyróżnić najlepsze i najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz, po raz kolejny również postanowiliśmy głos w kwestii ich oceny oddać profesjonalistom. To właśnie oni i tylko oni zdecydowali, kto w tym roku zasłużył na tytuł Dobry Design. Muszę przyznać, że w tegorocznej edycji mieli jednak naprawdę trudny orzech do zgryzienia, jako że zaskoczyła nas liczba zgłoszonych produktów (prawie dwukrotnie więcej niż rok temu!), a także ich wysoki poziom. Innowacyjne okno marki Internorm  – jeden z produktów nagrodzonych tytułem Dobry Design 2013 - jest tego najlepszym dowodem” – mówi Justyna Łotowska, redaktor naczelna magazynu Dobrze Mieszkaj.

SŁÓW KILKA O SAMYM BOHATERZE

Okno HV 240 charakteryzuje się wyjątkową budową profilu, który wykonany jest z drewna od strony wewnętrznej, aluminium od strony zewnętrznej, a te dwa surowce "godzi" bardzo ciepła pianka termoizolacyjna typu XPS. Kolejną ciekawostką jest umieszczenie pomiędzy szybami żaluzji, która może być sterowana za pomocą silniczka elektrycznego zasilanego energią słoneczną przez wbudowany moduł fotowoltaiczny. Okno HV 240 jak przystało na produkt firmy Internorm osiąga standard pasywny, gdyż osiągnąć izolacyjność cieplną na poziomie 0,72W/m2k z podniesioną osłoną i wyjątkowo niski współczynnik 0,63W/m2k, kiedy jest ona opuszczona. Od strony estetycznej okno wyróżnia się wykonaniem skrzydła w całości ze szkła i zlicowaniem go z ramą okienną od zewnętrznej strony. Od wewnątrz okno ma również niezakłóconą kanciastą stylistykę, dzięki nieszablonowej technologii, która wyeliminowała listewkę przyszybową. Zapewne jury nie oparło się nowoczesnemu i ponadczasowemu charakterowi naszego okna - my podzielamy ich zdanie.

TO NIE JEST PIERWSZY RAZ OKNA HV 240

Wcześniej nasze okno znalazło się wśród pięciu zwycięzców w plebiscycie organizowanym przez portal www.krytyka-architektury.pl. Konkurs nosił nazwę „Słownik Architektury. Produkt roku”, gdzie najlepsze produkty wybierało również jury składające się z architektów, projektantów oraz fachowców z branży budowlanej.

Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj 

 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu