20 MILIONÓW WYPRODUKOWANYCH OKIEN!

20 MILIONÓW WYPRODUKOWANYCH OKIEN!

Każdego roku Internorm produkuje ponad 900,000 okien i drzwi w trzech zakładach produkcyjnych w Traun, Sarleinsbach, oraz Lannach. To ekwiwalent 4000 sztuk dziennie. Planowane jest zwiększenie produkcji o 7%, co da roczną wydajność 960,000 sztuk! Oprócz powiększania zasięgu, firma inwestuje w swoje linie produkcyjne i dalej pracuje nad innowacjami. W Traun powstała dodatkowa linia produkcyjna dla najnowszego systemu okien PCV z serii KF, a w Lannach/Styrii zwiększono produkcję okien drewniano-aluminiowych z 800 do 1,000 dziennie, dzięki nowemu centrum obróbki drewna. Ponadto, w Lannach powstaje nowa linię produkcyjna dla drewniano-aluminiowych drzwi przesuwnych, a także linia przeznaczona do realizacji nietypowych, niskonakładowych projektów na specjalne zamówienia architektów.

Rodzinna marka okienna nr 1 w Europie.

Z załogą ponad 1,850 pracowników Internorm jest obecnie największą aktywnie działającą marką okienną w Europie, ale, co ciekawe, pozostała firmą rodzinną – obecnie rządzi nią trzecie pokolenie z rodziny Klingerów. Do tej pory zakłady w Traun, Sarleinsbach i Lannach opuściło 20 milionów okien „made in Austria”.

Inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje!

W ostatnich ośmiu latach Internorm przeznaczył 180 milionów euro na innowacje, technologię produkcji i powiększanie zakładów produkcyjnych. W tym czasie liczba pracowników powiększyła się z 1,496 do 1,850. „Nigdy wcześniej zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty nie było tak wielkie – nowa generacja naszych stylowych okien i drzwi o doskonałych właściwościach izolacyjnych to produkty unikalne na rynku europejskim, więc wymagający klienci odnajdują w nich to czego szukali”, wyjaśnia Christian Klinger szef firmy Internorm.

A jak Internorm radzi sobie w Polsce?

Internorm w naszym kraju staje się marką coraz bardziej rozpoznawalną. Widać to szczególnie podczas targów, gdzie nasze produkty z roku na rok cieszą się wielkim zainteresowaniem, ale także po coraz lepszych wynikach sprzedaży. Polacy zaczynają zwracać uwagę na jakość, parametry techniczne, certyfikaty i wzornictwo, a nie tylko na samą cenę. Okna i drzwi są przecież produktami, które wybieramy na długie lata”, komentuje Marcin Ksokowski, Dyrektor firmy IFTM Internorm - wyłącznego dystrybutora okien Internorm w Polsce.

 Na koniec zapraszamy na film.

.

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu