Ciepły montaż okien

Szybki, czysty i profesjonalny
montaż

Fachowy montaż okien pasywnych jest warunkiem ich prawidłowego i trwałego działania. W budowie domu ważną rolę odgrywa też szczelność i izolacja cieplna.

Do dużych strat ciepła może dochodzić zwłaszcza w miejscu połączenia z murem. Praktyka pokazuje, że właśnie tu może pojawiać się woda kondensacyjna i rozwijać pleśń. Dlatego należy zwracać uwagę na prawidłowe połączenie ościeżnicy z budynkiem, a to zależy właśnie od poprawnego montażu.

Certyfikowani montażyści zapewniają profesjonalną instalację

Certyfikowani montażyści zapewniają profesjonalną instalację

Dbamy o to, aby montażem naszych okien, drzwi i elementów wielkopowierzchniowych zajmowali się tylko przeszkoleni i certyfikowani montażyści. Profesjonalna instalacja to warunek doskonałej funkcjonalności i długotrwałej użyteczności.

Zwłaszcza w miejscu połączenia okien z murem w wyniku nieprawidłowego montażu może dochodzić do dużych strat ciepła. Praktyka pokazuje także, że przy nieprawidłowym montażu na tym obszarze może powstać kondensacja wilgoci i pleśń w przypadku słabych połączeń budowlanych.

Montaż okien wielkogabarytowych

Przekonaj się, jak wygląda dostawa i montaż drzwi podnośno -przesuwnych XL produkcji Internorm!

Ponieważ dysponujemy odpowiednimi środkami transportu i dźwigiem, jesteśmy w stanie zamontować okna o bardzo dużych wymiarach niemal w każdym miejscu. Nasi wykwalifikowani i specjalnie przeszkoleni montażyści udzielą Ci fachowych porad we wszystkich indywidualnych planach architektonicznych i pomogą zrealizować każdy Twój pomysł tak, abyś był w pełni zadowolony..

Oto na co należy zwrócić uwagę podczas montażu:

ITEMPERATURA POMIESZCZENIA, WILGOTNOŚĆ POWIETRZA W POMIESZCZENIU

Połączenie z murem (spoina montażowa) musi zostać dookoła uszczelnione tak, aby nie przepuszczało powietrza. Zapobiega to przedostawaniu się do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po ochłodzeniu wykrapla się woda i powoduje powstawanie pleśni.

IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA / IZOLACYJNOŚĆ DŹWIĘKOWA

Środkowa płaszczyzna spoiny montażowej musi zostać całkowicie wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiada za izolację cieplną i dźwiękową, ale nie za izolację przeciwwiatrową i przeciwwilgociową.

TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA, DESZCZ, WIATR ITD.

Połączenie z murem musi być od zewnątrz dookoła trwale wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Wymogi te dotyczą nie tylko samych okien trzyszybowych, ale też obszaru połączenia z parapetem. Jeśli mimo to od wewnątrz przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość wydostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).

MASA WŁASNA

Ciężar jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych odbywa się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Odległości między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego wykonana jest ościeżnica. Przybijanie gwoździami nie spełnia aktualnych zaleceń technicznych.

RUCHY KONSTRUKCJI OŚCIEŻNICY / MURU

Odkształcenia spowodowane przez obciążenie wiatrem lub wynikające z eksploatacji (opieranie się o okno), a także spowodowane przez temperaturę zmiany długości należy zrownoważyć poprzez zamocowanie mechaniczne i podkładki dystansowe.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zapraszamy do kontaktu Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 889 987)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności